e-mail: sklep@muzyczny.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10-18
sobota 10-14

99%
Kupujących wyraziło
o nas pozytywną opinię
"Jestem bardzo zadowolony.Szybka i precyzyjna informacja na temat towaru.Wielki szacunek. "

BOSS AD-8 procesor do gitary akustycznej

Nazwa:

BOSS AD-8 procesor do gitary akustycznej

Producent:

BOSS

Id towaru / Kod:

105655 / BOSS-AD-8

Stan magazynu:0 szt.
Produkt wycofany z oferty.
BOSS AD-8 procesor do gitary akustycznej

BOSS AD-8

AD-8 jest podłogowym procesorem efektów, oferujący wysokiej jakości brzmienie pogłosu (Reverb) współpracujący z sygnałem generowanym z elektrycznej gitary akustycznej. Wyposażony w wiele wygodnych funkcji dla gitary akustycznej AD-8 może być wykorzystywany zarówno w warunkach studyjnych jak i sceni-cznych. W modelu tym zastosowano specjalny system COSM Acoustic Modeling, dzięki któremu użytkownik ma możliwość uzyskania różnych modeli akustycznych gitar („pudeł") oraz różnych efektów pogłosowych. To nowe urządzenie firmy BOSS to przede wszystkim „dobry sound", który może być edytowany za pomocą 4-band'owego ekualizera i wysokiej jakości efektu pogłosu Reverb. Dodatkowo do dyspozycji mamy funkcję anti-feedback do zastosowań scenicznych oraz kontrolowany z peda-łów tuner. AD-8 jest bez wątpienia nowoczesnym procesorem dla gitar akustycznych nowej epoki.
Jak wiemy, aby dobrze nagłośnić gitarę akustyczną i uzyskać wierne, naturalne brzmienie takiej gitary zmuszeni jesteśmy do poważnych inwestycji w bardzo dobry mikrofon. Owszem, w takie mikrofony na pewno wyposażone jest nie jedno studio nagrań w naszym kraju. Jednak co zrobić ma mniej zamożny gitarzysta, który także chciałby uzyskać podobne brzmienie i to zarówno podczas występów na scenie jak i podczas domowego rekordingu? Występuje zasadnicza różnica między dźwiękiem wychodzącym z piezo-przetworników, a dźwiękiem wychodzącym z mikrofonów, ściągających sygnał ze strun gitary akustycznej, więc często gitarzyści grający na „piezoelektrykach" poszukują nowych rozwiązań, aby ich gitary nagłaśniane były podobnie, jak ma to miejsce w studiach nagrań, przy użyciu mikrofonów. W odpo-wiedzi na tę sytuację firma BOSS przygotowała procesor AD-8, produkt oparty na technologii COSM Acoustic Modeling do konwertowania sygnału z „piezoelektryków" na dźwięk mikrofonowy, co gwarantuje uzyskanie bardzo naturalnego brzmienia akustycznego.

Konwersja piezo-sygnału na brzmienie „mic-recorded" w czasie rzeczywistym "live"

Symulacja COSM Acoustic umożliwia wygenerowanie realistycznego rezonansu „pudła" gitary akustycznej, który tracony jest przy wykorzystaniu piezo-przystawki. To nowoczesne rozwiązanie modulacji COSM daje niesamowity efekt, dzięki czemu nasza gitara zabrzmi bardzo dobrze zarówno na scenie, jak i w studiu nagrań. Krótko mówiąc, dzięki AD-8 dobre nagłośnienie „akustyka" jest dużo prostsze.

Pokładowy, wysokiej jakości efekt pogłosu Reverb

Producent wyposażył AD-8 w specjalnie opracowany dla gitar akustycznych efekt pogłosu. Ten wysokiej jakości efekt sprawia, że brzmienie strun z naszej gitary jest bardzo naturalne i dopasowuje się do każdego otoczenia. Ustawienia pogłosu mogą przebiegać w zakresie od „Ambience" do „Hall".

Funkcja Anti-feedback

Procesor AD-8 wyposażony został w funkcję antysprzężeniową, automatycznie wykrywającą punkt, w którym łatwo może nastąpić sprzężenie, a w konsekwencji nieprzyjemny „pisk".
Wysokiej klasy tuner, pracujący z funkcją „mute"
Naciskając pedał nożny na procesorze „mutujemy" brzmienie gitary i w tym samym czasie włączamy funkcję strojenia gitary (funkcja tunera). Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, gdyż w szybki sposób możemy nastroić gitarę, nawet podczas grania „na żywo". AD-8 wyposażony został w wysokiej klasy tuner chromatyczny z wyświetlaczem LED.

4-band'owy equalizer

Dzięki owej funkcji mamy jeszcze dokładniejszą możliwość dostosowania częstotliwości, czyli korekcji brzmienia w zakresie środkowym. Tak dokładna funkcja zagwarantuje uzyskanie brzmienia jakości studyjnej.


Funkcja pamięci

Używając funkcji pamięci, mamy możliwość zapisywania gotowych ustawień procesora, co da nam możliwość szybkich wyborów konkretnych ustawień w zależności od granych utworów. Jest to ciekawa funkcja i bardzo przydatna, szczególnie wtedy, gdy gramy akordami i nagle chcemy grać solo. Nic prostszego - naciskamy pedał zmieniający program, a AD-8 dostosowuje się do naszych potrzeb.

Stereofoniczne wyjście (symetryczne)

Procesor zaopatrzony został w symetryczne wyjścia XLR, co pozwala na bezpośrednie podłączenie go do systemu nagłaśniającego PA lub do systemu nagrywającego w studiu nagrań.

Specyfikacja urządzenia
• Nominalny poziom wejściowy: -20dBu
• Impedancja wejściowa: 4,7M ohm
• Nominalny poziom wyjściowy: 20 dBu
• Złącza INPUT Jack, PHONES Jack, ELECTRIC GUITAR AMP OUTPUT Jack, Output A (niesymetryczne)-mono, Output B (niesymetryczne), Output A (symetryczne), Output B (symetryczne)
• Zasilanie DC 9V, baterie (R6(AA)x6), zasilacz (seria PSA)
• Wymiary: 250x180x60mm.

Opinie o produkcie BOSS AD-8 procesor do gitary akustycznej

cena brutto
1390.00 złPrzesyłka do kiosku RuchuPrzesyłka do kiosku Ruchu