Uwaga! Towar archiwalny, niedostępny w sklepie

Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna

Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
  • Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
  • Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
  • Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
  • Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
  • Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
  • Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
  • Fender American Standard Stratocaster RW BLK gitara elektryczna
Producent:Fender
Id towaru / Kod:136962 / FEN-011-3000-706
Stan magazynu: Towar niedostępny
Produkt wycofany z oferty.
Inne oznaczenia produktu:Fender American Standard Stratocaster RW BLK electric guitar, Fender 011-3000-706, Fender 011 3000 706, Fender 0113000706, 011-3000-706, 011 3000 706, 0113000706
Opiekun produktu:
cena brutto

6834 zł

Możesz nas odwiedzić również na żywo!
Przyjedź do naszego nowego sklepu, znajdziesz w nim pomocny i przyjazny personel, który doskonale zna asortyment.

Muzyczny.pl
ul. Muzyczna 1
55-330 Błonie k. Wrocławia, gm. Miękinia


Sklep muzyczny czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 i w soboty w godz. 10-16.

gps 51.158576, 16.739311
(+51° 9' 30.87", +16° 44' 21.52")
https://maps.google.com.

Fender American Standard Stratocaster RW BLK

Fender American Standard Stratocaster

Billy Corgan z zespołu The Smashing Pumpkins powiedział kiedyś, że Stratocaster jest instrumentem, który wspaniale dostosowuje się do muzyka i jeśli chcesz uzyskać indywidualne, oryginalne i własne brzmienie - to ta gitara jest dla Ciebie. Jest tym wiele prawdy, bo mimo mocno charakterystycznego brzmienia, dobry Strat potrafi być subtelny i łagodny a kiedy trzeba, drapieżny i nieokrzesany. Wszystko zależy od tego, kto w danej chwili trzyma gitarę w rękach. Ergonomiczny kształt korpusu, bajecznie wygody gryf i perfekcja wykonania to cechy, które docenili najlepsi gitarzyści na świecie. Wyprodukowany w USA American Standard Stratocaster to kwintesencja gitary elektrycznej przez, wielu uznana za ideał. Coś w tym jest skoro Fender produkuje ten model w niezmienionej formie od prawie 60 lat.

Gitary elektryczne różnią się miedzy sobą wieloma aspektami konstrukcyjnymi, takimi jak rodzaj i kształt korpusu, cała elektronika czy drobniejsze detale, a każda z tych cech ma bardzo duży wpływ zarówno na brzmienie instrumentu jak i komfort gry. Wśród ogromu modeli gitar elektrycznych znajdziemy kilka takich, które dziś określane są mianem gitar legendarnych. Jedną z nich jest gitara elektryczna Fender American Standard Stratocaster, nazywana w skrócie Fender Stratocaster. Stratocastery znalazły uznanie w oczach wielu wybitnych gitarzystów takich jak Jimi Hendrix, Eric Clapton czy Ritchie Blackmore, i choć brzmienie każdego z tych muzyków znacznie różni się od siebie, Fender Stratocaster zawsze był instrumentem, który doskonale pozwolił im budować to brzmienie. Czym charakteryzuje się gitara elektryczna Fender American Standard Stratocaster i do jakich gatunków muzycznych nada się najlepiej?

Gitara ta posiada trzy specjalnie zaprojektowane przetworniki typu single coil, które charakteryzują się pełnym, głębokim brzmieniem i sporą odpornością na szumienie po połączeniu z mocnym przesterem. Dzięki takiej konstrukcji możemy osiągnąć całą gamę różnorodnych brzmień, od ciepłych i tłustych używając przetwornika przy gryfie, po chłodne, ostre i dynamiczne, jeśli przełączymy instrument na przetwornik przy mostku. Pomiędzy odnajdziemy również wiele różnorodnych brzmień, ponieważ możemy zdecydować się na grę z użyciem wyłącznie środkowego przetwornika, co pozwoli uzyskać bardzo zbalansowany charakter dźwięku, lub połączyć przetwornik przy gryfie ze środkowym, lub środkowy z przetwornikiem przy mostku, dzięki czemu będziemy w stanie łączyć ze sobą brzmienia pojedynczych przetworników. Gitara wyposażona została również w potencjometry odpowiedzialne za głośność oraz barwę brzmienia, a delikatna zmiana wartości każdego z nich ma rzeczywisty wpływ na charakter brzmienia, co również pozytywnie wpływa na jakość instrumentu. Korpus gitary został wykonany z olchy, a na klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą nabito 22 progi w rozmiarze medium jumbo, co w połączeniu z niską akcją strun skutkuje bardzo komfortową grą, ponieważ w celu dociśnięcia strun do podstrunnicy nie trzeba używać dużej siły. Sam gryf o profilu typu C bardzo wygodnie leży w dłoni, co również poprawia wygodę gry. Fender Stratocaster doskonale sprawdza się do gatunków takich jak rock, blues, jazz czy country, lecz warto także zaznaczyć, że pomimo zastosowanych przetworników tylu single coil można użyć stosunkowo mocnego przesteru, dzięki czemu gitara sprawdzi się nawet w hard rocku czy niektórych odmianach metalu. Fender American Standard Stratocaster to doskonała gitara elektryczna dla wymagających muzyków, którzy szukają instrumentu do koncertowania, grania koncertów, lub po prostu koneserów klasycznego brzmienia.

Specyfikacja techniczna: Fender American Standard Stratocaster RW BLK

Praworęczna / Leworęcznapraworęczna
Korpusolcha
Gryfklon
- profil: C
Mocowanie gryfuprzykręcany
Podstrunnicapalisander
- promień: 9.5″
Liczba progów22
Medium Jumbo
Menzura25.5"
Przetwornikisingle-coil/single-coil/single-coil (s/s/s)
- przy mostku: American Strat
- na środku: American Strat
- przy gryfie: American Strat
Mostekjednostronny
Synchronized Tremolo
Ilość strun6
Kolorczarny
Wykończeniewysoki połysk
Style muzycznereggae, alternatywna, rock, funk, blues, indie

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl