BOSS Box Set 40th Anniversary zestaw efektów do gitary - WYPRZEDAŻ

Towar objęty wyprzedażą!
3299.00 zł

BOSS Box Set 40th Anniversary zestaw efektów do gitary - WYPRZEDAŻ
  • BOSS Box Set 40th Anniversary zestaw efektów do gitary - WYPRZEDAŻ
  • BOSS Box Set 40th Anniversary zestaw efektów do gitary - WYPRZEDAŻ
  • BOSS Box Set 40th Anniversary zestaw efektów do gitary - WYPRZEDAŻ
Producent:BOSS
Id towaru / Kod:169369 / BOSS-BOX-40
Stan magazynu: 0 szt.
Inne oznaczenia produktu:BOSS Box Set 40th Anniversary guitar effect set, BOSS BOX-40, BOSS BOX 40, BOSS BOX40, BOX-40, BOX 40, BOX40
Opiekun produktu:

Uwaga! Cena tego towaru mogła ulec zmianie. Aktualną cenę oraz czas oczekiwania ustalisz z opiekunem produktu.

cena brutto

2999.00 zł

BOSS Box Set 40th Anniversary

BOSS Box Set 40th Anniversary zestaw efektów do gitary


Limitowana Edycja Oryginalnych Trzech Boss Compact Pedals

W ramach obchodów czterdziestu lat innowacji w pedałach kompaktowych i wsparcia milionów użytkowników na całym świecie, firma BOSS z przyjemnością oferuje rocznicowy zestaw produktów. Zestaw zawiera unikatowe wydanie OD-1 Overdrive, PH-1 Phaser i SP-1 Spectrum, oryginalne trzy modele kompaktowych pedałów BOSS. Zostanie wyprodukowanych jedynie 1500 zestawów i każdy z nich znajdzie się w ekskluzywnym pudełku z logo BOSS 40th Anniversary i numerowaną kartą.

Specjalne wydanie modeli, od których to wszystko się zaczęło

W 1977 BOSS wprowadził na rynek, teraz powszechnie znane, OD-1, PH-1 i SP-1. Często określane przez kolekcjonerów jako "seria światła drogowego" z powodu ich czerwonych, żółtych i zielonych barw, te trzy pedały zapoczątkowały rewolucję efektów, która trwa do dziś. Dzięki ponad 15 milionom sprzedanych sztuk i klasycznej kompaktowej konstrukcji BOSS pozostaje niesamowicie ważne i nadal wpływa na twórców muzycznych na całym świecie. Teraz wielbiciele BOSS na całym świecie mogą cieszyć się klasycznymi dźwiękami, które zainspirowały ten jedyny w swoim rodzaju, ręczny zestaw do ponownego ukazania się, któremu towarzyszy wiadomość od prezydenta BOSSa Yoshihiro Ikegami.

Wyprodukowane w Japonii, zupełnie jak Oryginalne

Odświeżone OD-1, PH-1 i SP-1 są produkowane dokładnie tak samo, jak oryginały, z okablowaniem i dopasowaniem obwodów wykonywanym ręcznie na specjalnej linii produkcyjnej w Japonii. Wszystkie podzespoły elektroniczne są starannie dobrane, zapewniając w pełni odwzorowanie oryginalnych brzmień pedałów i reakcji. Każdy wyposażony jest również w użyteczną, nowoczesną poprawę wydajności, która nie ma żadnego wpływu na dźwięk. Takie jak włącznie z częścią zasilającą kompatybilną z PSA z obwodem zabezpieczającym i filtrem szumu, wzmocnioną blokadą baterii oraz diodą LED, która ma wpływ na stan włączenia / wyłączenia. (Na oryginalnych pedałach główną funkcją LED było pokazanie stanu akumulatora przez oświetlenie tylko po naciśnięciu przełącznika).

OD-1 Overdrive: Ponadczasowy Dźwięk

Czterdzieści lat temu OD-1 zapoczątkowało erę efektów overdrive. Podczas jego rozwoju inżynierowie BOSS szukali bardziej naturalnego dźwięku niż w typowych jednostkach fuzz. W tym celu zastosowano asymetryczny obwód, który wytwarza wiele harmonicznych brzmień. Zapewnia ciepły, przyjemny ton, który jest podobny do naturalnego rozbicia wzmacniacza lampowego, ale z unikalnym charakterem i odpowiedzią. Dzisiaj pierwotny OD-1 funkcjonuje w lekko wzbogaconej i wszechstronnej formie, jak Super Overdrive SD-1, który był ciągle produkowany od 1981 roku.

OD-1 jest niezwykle lubiany przez gitarzystów jako samodzielny pedał dla wszystkich rodzajów stylów muzycznych, a także jako wzmacniacz przedni dla zniekształceń. Odświeżenie OD-1 obejmuje obwód z czterema wzmacniaczami optycznymi, podobnie jak najwcześniejsze wersje produktu. Dodatkowo, diody zostały starannie wyselekcjonowane w celu dokładnego odtworzenia oryginalnych charakterystyk odpowiedzi OD-1.

PH-1 Phaser: Klasyczna modulacja czterostopniowa

W 1977 r. Phaser był już znany od pewnego czasu, a na rynku pojawiło się kilka popularnych modeli konkurujących. Dla PH-1 inżynierowie BOSS pracowali nad stworzeniem ulepszonego projektu z większą przejrzystością i głębszym zakresem modulacji. W porównaniu z innymi czterostopniowymi phaserami PH-1 ma bardziej naturalny i łagodny dźwięk, z bogatszą odpowiedzią low-end. Ponadto, dzięki zintegrowanemu układowi zwiększania wydajności, istnieje minimalna różnica poziomów, gdy efekt jest włączony.

W przypadku wznowienia PH-1, FETy dla czterech obwodów przesuwu fazowego zostały starannie dopasowane, aby dopasować charakterystykę odpowiedzi dokładnie do oryginalnego pedału. Ponadto każdy indywidualnie zaprogramowany rezystor został starannie wyregulowany ręcznie, replikując ten sam proces, który rozpoczął budowę oryginalnego PH-1.

SP-1 Spectrum: Najbardziej unikatowy ze wszystkich produktów BOSS

W długiej historii kompaktów BOSS SP-1 został zapamiętany jako jeden z najbardziej unikatowych. Pochodzący z efektu wbudowanego w niektóre wczesne wzmacniacze gitarowe i basowe Roland, SP-1 jest w zasadzie jednopasmowym korektorem parametrycznym o stałym zwiększeniu poziomu. Pokrętło Spectrum pozwala na przesuwanie częstotliwości środkowej od 500 Hz do 5 kHz, a pokrętło Balance wyreguluje mieszankę bezpośrednich dźwięków i brzmień efektu, zachowując ogólny poziom spójności.

Używając gitary, SP-1 wytwarza dźwięk podobny do pedału wah w stałym położeniu, ale z większą koncentracją w centrum częstotliwości. Jednakże SP-1 był najczęściej używany przez basistów, którzy uważali, że jest doskonałym kompanem przełomowych występów. W obu aplikacjach pokrętło Balance jest bardzo przydatne do napełniania dźwiękiem o nieco bezpośrednim tonie, jeśli jest to konieczne.

SP-1 był wyprodukowany w ograniczonych ilościach do 1981 roku. To prawdopodobnie najtrudniejszy spośród produktów BOSS do uzyskania na rynku wtórnym, a tym samym z najwyższymi cenami. Teraz każdy indywidualny zaprogramowany rezystor został starannie wyregulowany ręcznie, zapewniając w pełni odwzorowanie oryginalnego dźwięku SP-1.

Specyfikacja techniczna: BOSS Box Set 40th Anniversary

Rodzaj efektuSpectrum, Phaser, Overdrive
True bypassnie
Zasilanie9 V
Polaryzacja+(-
Pobór prądu10 mA
Zasilacz w zestawienie
Zasilanie z bateriitak

Filmy o BOSS Box Set 40th Anniversary na Youtube

BOSS Box Set 40th

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl

Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe wielkomembranowe
Gitary / Efekty gitarowe / Efekty do gitar elektrycznych
Gitary / Gitary akustyczne
Gitary / Gitary basowe
Gitary / Gitary elektryczne
Gitary / Gitary klasyczne
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 1/2
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 1/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 3/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 4/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 7/8
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne z elektroniką
Gitary / Kostki, piórka, pazurki
Gitary / Paski gitarowe
Gitary / Podnóżki, podgitarniki
Gitary / Struny gitarowe
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar akustycznych

Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar basowych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar elektrycznych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar klasycznych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do ukulele
Gitary / Ukulele
Instrumenty dęte / Flety proste
Instrumenty perkusyjne / Pałki perkusyjne / Pałki perkusyjne
Instrumenty perkusyjne / Perkusjonalia / Cajony
Instrumenty smyczkowe / Struny / Struny do skrzypiec
Kable, przewody / Gitarowe i instrumentalne
Kable, przewody / Mikrofonowe, patch
Sprzęt nagłośnieniowy / Mikrofony i akcesoria / Wokalne / Dynamiczne
Sprzęt nagłośnieniowy / Mikrofony i akcesoria / Wokalne / Pojemnościowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe małomebranowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe wielkomembranowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / USB
Słuchawki i akcesoria / Słuchawki studyjne / Słuchawki otwarte
Słuchawki i akcesoria / Słuchawki studyjne / Słuchawki zamknięte