Pokrowce na futerały do instrumentów smyczkowych

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pokrowce na futerały

Wybrani producenci w grupie Pokrowce na futerały

 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


  Pokrowce na futerały w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty smyczkowe różnią się między sobą konstrukcją i brzmieniem, jednak posiadają także wiele wspólnych cech. Jedną z nich jest delikatność konstrukcji, dzięki której dźwięk instrumentów smyczkowych jest tak charakterystyczny. Skoro skrzypce, altówka czy wiolonczela są tak delikatne, logicznym jest, że należy o nie dbać w szczególny sposób. Instrumentów smyczkowych nie powinno się trzymać w miejscu przez które domownicy często przechodzą, ponieważ ktoś może uderzyć czymś w instrument i tym samym go uszkodzić. Lepiej nie przetrzymywać instrumentów także w miejscach w których występują duże wahania temperatur, na przykład przy oknie, ponieważ nagłe zmiany temperatur mogą powodować stopniowe wysuszanie drewna, a to z kolei w długotrwałym procesie może skutkować pękaniem i uszkodzeniem instrumentu. Jeśli zależy nam na tym by nasz instrument był w pełni bezpieczny, najlepszym sposobem będzie schowanie go do twardego futerału. Futerał ma swoje zalety, ale ma także pewną wadę polegającą na tym, że nie jest tak wygodny w transporcie jak w przypadku miękkiego pokrowca. Nie każdy jednak wie, że futerał i %%LINK%1440%% można ze sobą połączyć.

  OCHRONA I FUNKCJONALNOŚĆ
  Futerał stanowi doskonałą ochronę dla naszych skrzypiec, ponieważ wykonany jest z twardego materiału. Nasz instrument będzie bezpieczny nawet jeśli ktoś niechcący czymś uderzy w futerał. Ponad to skrzypce wewnątrz nie mają luzów, więc nie obijają się o ścianki futerału kiedy nim potrząśniemy, co ma bardzo duże znaczenie szczególnie dla osób, które chcą zapakować skrzypce do bagażnika samochodu i ruszyć w drogę. Osoby szukające ochrony dla instrumentu często mają dylemat i nie wiedzą czy wybrać twardy futerał czy miękki pokrowiec, bowiem oba te produkty mają swoje zalety jak i wady. Pokrowiec jest miękki, więc nie zapewnia aż tak dużej ochrony jak w przypadku włożenia skrzypiec do futerału, jednak przewagą pokrowca jest wygoda jaką oferuje w trakcie transportu. Używając futerału, musimy trzymać go cały czas w ręce, co na dłuższą metę może być bardzo męczące. Pokrowiec z kolei pozwala nam założyć instrument na plecy, co nie tylko pozwoli znacznie łatwiej go przenosić, ale także pozwala nam na użycie obu rak do innych czynności. Istnieje jednak bardzo łatwe rozwiązanie, które pozwoli nam połączyć funkcjonalność pokrowca z solidnością futerału. Wystarczy po prostu dokupić specjalny pokrowiec na futerał. Wówczas skrzypce wkładamy do futerału, a następnie futerał umieszczamy w pokrowcu. W ten sposób możemy założyć skrzypce na plecy ze świadomością, że posiadają najwyższą ochronę. Ochrona jest jeszcze wyższa niż w przypadku użycia samego futerału, ponieważ mamy tu aż dwie warstwy ochronne zamiast jednej.

  CZY WARTO?
  Kiedy warto pomyśleć o zakupie pokrowca na futerał? Taki pokrowiec doskonale sprawdza się dla osób które często transportują gdzieś swój instrument i chcą połączyć wygodę przenoszenia z najwyższym stopniem ochrony skrzypiec. Pokrowiec jest także bardzo dobrym wyborem jeśli posiadamy drogi egzemplarz skrzypiec i chcemy zapewnić im odpowiednią ochronę. Należy jednak pamiętać, że pokrowce różnią się między sobą rozmiarem, dlatego powinniśmy dopasować pokrowiec do rozmiaru posiadanego futerału.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl