Inne futerały i pokrowce

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Futerały i pokrowce inne

Wybrani producenci w grupie Futerały i pokrowce inne

 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


  Futerały i pokrowce inne w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty smyczkowe charakteryzują się bardzo specyficznym brzmieniem, które doskonale pasuje do każdego gatunku muzycznego, choć kojarzone są one zazwyczaj z muzyka klasyczną. Instrumenty smyczkowe posiadają bardzo delikatną konstrukcję, więc jeśli chcemy cieszyć się nimi przez możliwie najdłuższy czas, powinniśmy wiedzieć w jaki sposób o nie dbać. Oczywiście wśród instrumentów smyczkowych znajdziemy konstrukcje znacznie różniące się od siebie. Trudno bowiem porównać niewielką altówkę z kontrabasem, który jest instrumentem o bardzo dużych gabarytach. Kontrabas nie jest zatem aż tak delikatny jak altówka czy skrzypce, jednak i o tak duży instrument należy zadbać.

  OCHRONA I WYGODA
  Kontrabas jest bardzo specyficznym instrumentem na którym można grać za pomocą smyczka, jednak równie dobrze można grać używając palców. Wpływ na brzmienie instrumentu ma nie tylko to w jaki sposób gramy, lecz także to czy nasz instrument jest w dobrej kondycji. Aby uniknąć wszelkich uszkodzeń mechanicznych, powinniśmy %%LINK%1436%% kontrabas w odpowiednim miejscu. Nie powinniśmy przechowywać go w miejscu w którym następują nagłe zmiany temperatur. Unikajmy więc miejsc takich jak w pobliżu okna lub kaloryfera. Nagłe zmiany temperatur mogą sprawić, ze drewno będzie się wysuszać, przez co w drewnie mogą powstawać drobne uszkodzenia, które z czasem mogą spowodować, ze instrument ulegnie uszkodzeniu. Nie powinniśmy trzymać kontrabasu w miejscu łatwo dostępnym dla zwierząt, oraz takich uczęszczanych przez domowników. W takim przypadku ktoś może zupełnie nieumyślnie szturchnąć instrument, zarysować go lub przewrócić. Bardzo ważne jest nie tylko to w jakim miejscu przechowujemy kontrabas, ale także czy używamy pokrowca. Dobry pokrowiec zapewnia dodatkową ochronę dla instrumentu i choć jest to ochrona głównie przed uszkodzeniami mechanicznymi, to warto zaznaczyć, że kontrabas przechowywany w pokrowcu w pobliżu okna lub kaloryfera jest również mniej podatny na uszkodzenia spowodowane zmianami temperatur. Pokrowce używane są nie tylko w celu zabezpieczenia instrumentu, ale także aby ułatwić jego transport. Nie zapominajmy, że kontrabas jest instrumentem o bardzo dużych gabarytach, więc transportowanie go bez pokrowca jest bardzo niewygodne. Pokrowiec możemy bowiem założyć na plecy i ruszyć w drogę. Ponad to w pokrowcu można znaleźć kieszenie na różnorodne akcesoria, więc dodatkowy sprzęt będziemy mieć zawsze przy sobie. Należy jednak zaznaczyć, że nie każdy pokrowiec będzie odpowiedni dla naszego kontrabasu. Zanim wybierzemy się na zakupy, upewnijmy się co do rozmiaru naszego instrumentu. Jeśli posiadamy pełnowymiarowy kontrabas w rozmiarze 4/4 i wybierzemy pokrowiec w rozmiarze ¾, będzie on wówczas zbyt mały. Jeśli posiadamy kontrabas w rozmiarze ¾ i dokupimy pokrowiec na pełnowymiarowy model, instrument będzie miał sporo luzu, więc transport nie będzie tak wygodny.

  OCHRONA SMYCZKA
  Smyczek jest niezwykle ważnym elementem ekwipunku muzyka grającego na instrumentach smyczkowych. Niektóre smyczki potrafią sporo kosztować, dlatego i o nie powinniśmy dbać w odpowiedni sposób. Na szczęście dostępne są również pokrowce na smyczki. Tak samo jak w przypadku kontrabasu, powinniśmy pamiętać by dopasować rozmiarem pokrowiec do smyczka, aby zapewnić mu odpowiednią ochronę.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl