Futerały skrzypcowe 4/4 - pełny rozmiar

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Futerały skrzypcowe 4/4 - pełny rozmiar

Wybrani producenci w grupie Futerały skrzypcowe 4/4 - pełny rozmiar

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


  Futerały skrzypcowe 4/4 - pełny rozmiar w naszym sklepie muzycznym

  Skrzypce są bez wątpienia najpopularniejszym przedstawicielem grupy instrumentów smyczkowych. Często kojarzone są one z muzyką klasyczną, jednak wspaniałe brzmienie skrzypiec możemy usłyszeć w wielu innych gatunkach muzyki, od jazzu, przez country, aż po muzykę metalową. Wpływ na brzmienie skrzypiec ma wiele czynników, od samej konstrukcji instrumentu aż po sposób gry na nich, jednak należy pamiętać, ze wpływ na brzmienie ma także sama kondycja instrumentu. Jeśli nasze skrzypce są zaniedbane, ich brzmienie może nie być tak głębokie i naturalne jak w przypadku zadbanego egzemplarza skrzypiec. Jeśli zależy nam na tym by instrument zawsze był w dobrym stanie, powinniśmy wiedzieć jak prawidłowo o niego dbać. Jedną z podstaw jest wybór odpowiedniego miejsca w którym będą się znajdowały nasze skrzypce kiedy na nich nie gramy.

  FUTERAŁ TO PODSTAWA
  Skrzypce są instrumentem o stosunkowo niewielkich gabarytach, więc bez problemu znajdziemy dla niego wiele miejsc w których możemy go przechowywać, jednak nie każde miejsce będzie odpowiednie. Przykładem może być miejsce do którego dostęp mają zwierzęta. Wówczas skrzypce mogą być narażone na zadrapania lub strącenie, jeśli znajdują się na podwyższeniu, a to z kolei może skończyć się uszkodzeniem. Należy też unikać odkładania skrzypiec w miejsca, w których szybko zmienia się temperatura, na przykład przy oknie lub przy kaloryferze. Nagłe zmiany temperatury mogą powodować wysuszanie się drewna, co na dłuższą metą może skończyć się jego pękaniem i uszkodzeniem. Jeśli zależy nam na ochronie swojego instrumentu, najlepszym wyborem będzie twardy %%LINK%1439%%. Zwykle muzycy mają dylemat czy wybrać twardy futerał czy miękki pokrowiec, jednak w przypadku skrzypiec futerał będzie najlepszym wyborem. Pokrowce dobrze sprawdzają się jeśli gramy na większym instrumencie który chcemy transportować, bowiem pokrowiec z instrumentem można założyć na plecy, jednak skrzypce są tak lekkie, że niesienie ich w ręce kiedy są zamknięte w futerale nie powinno sprawić nikomu problemu. Futerały wykonane są z różnych materiałów i najczęściej jest to twardy ABS, który w droższych egzemplarzach może być dodatkowo pokryty skórą. Taki materiał jest bardzo odporny na wiele uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo jeśli instrument zamknięty w takim futerale będzie znajdował się przy oknie, wahania temperatur będą znacznie mniejsze, ponieważ futerał utrzyma odpowiednią temperaturę wewnątrz. Wnętrze futerału jest również bardzo istotne, ponieważ możemy w nim znaleźć przegródki na akcesoria, w zależności od tego jaki model wybierzemy. Niezwykle istotną kwestią jest także rozmiar samego futerału. Jeśli futerał będzie mniejszy od naszych skrzypiec, instrument zwyczajnie się w nim nie zmieści. Jeśli jednak wybierzemy zbyt duży futerał, skrzypce będą miały w nim sporo luzu i będą obijać się o wewnętrzne ścianki.

  CZYSZCZENIE SKRZYPIEC
  Poza przechowywaniem skrzypiec, bardzo ważną kwestia jest także ich czyszczenie. Zakurzony instrument wystarczy przeczyścić suchą szmatką. Jednak czasami dobrze jest użyć specjalnego płynu do czyszczenia, który dodatkowo zakonserwuje drewno. To samo tyczy się czyszczenia strun za pomocą specjalnych środków do tego stworzonych. Używając płynów do czyszczenia i konserwacji zadbamy nie tylko o to, aby skrzypce ładnie się prezentowały, ale także o to, aby brzmiały czysto i naturalnie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl