Futerały skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Futerały skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze

Wybrani producenci w grupie Futerały skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Rockcase

  Jako marka wysokiej jakości rodziny RockGear, RockCase jest wiodącym na świecie producentem futerałów na instrumenty muzyczne i inny sprzęt. Z szeroką gamą wyjątkowo wytrzymałych futerałów ochronnych nawet na „egzotyczny” sprzęt, (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Futerały skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze w naszym sklepie muzycznym

  Skrzypce są uważane według wielu osób za jeden z najtrudniejszych w obsłudze instrumentów muzycznych. O ile bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić który instrument jest najtrudniejszy w nauce gry, to faktem jest, że nauka podstaw gry na skrzypcach nie należy do łatwych zadań. Wszyscy miłośnicy instrumentów smyczkowych są jednak zgodni, że skrzypce są wspaniałym instrumentem, których brzmienie wspaniale sprawdza się nie tylko w muzyce klasycznej, ale także w wielu innych gatunkach, od delikatnego jazzu po ostry metal. Skrzypce są instrumentem o stosunkowo niewielkich gabarytach, a dodatkowo występują one w kilku różnych rozmiarach. Jeśli szukamy skrzypiec dla osoby dorosłej, powinniśmy wybrać pełnowymiarowy instrument z oznaczeniem 4/4. Jeśli jednak szukamy instrumentu dla dziecka lub osoby o mniejszych dłoniach, lepszym wyborem mogą się okazać mniejsze skrzypce, na przykład takie z oznaczeniem ¾ lub ½. Skrzypce są bardzo delikatnym instrumentem, więc powinniśmy odpowiednio o nie zadbać jeśli chcemy cieszyć się nimi przez długie lata. W jaki sposób %%LINK%1438%% aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami?

  WYBÓR FUTERAŁU
  Skrzypce są niewielkim instrumentem, więc bez problemu znajdziemy dla nich wiele miejsc w których możemy je przechowywać, jednak są takie miejsca, w których lepiej nie trzymać tak delikatnego instrumentu. Powinniśmy unikać miejsc obok których ktoś często przechodzi, ponieważ wówczas ktoś z domowników może zupełnym przypadkiem zawadzić o skrzypce i uszkodzić je. Lepiej także aby miejsce w którym przechowujemy skrzypce było niedostępne dla dzieci i zwierząt. Warto pamiętać także, że niewłaściwym miejscem będą także okolice kaloryfera lub okna, ponieważ w takich miejscach następują spore wahania temperatur, które mogą powodować wysuszanie drewna, co na dłuższą metę może prowadzić do uszkodzenia instrumentu. Najlepszym sposobem na przechowywanie skrzypiec będzie włożenie ich do futerału. Futerał jest twardy, dlatego zapewni skrzypcom doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdza się on doskonale jeśli zamierzamy zapakować instrument do samochodu i ruszyć w trasę. Wówczas nie musimy się martwić, że w trakcie jazdy po wybojach instrument ulegnie uszkodzeniu. Należy jednak pamiętać, że futerał powinien być wybierany zgodnie z rozmiarem naszego instrumentu. Jeśli zatem posiadamy skrzypce w rozmiarze ¾, futerał z oznaczeniem ½ będzie zbyt mały. Jeśli wybierzemy zbyt duży futerał, skrzypce oczywiście się do niego zmieszczą, jednak będą miały zbyt dużo luzu, przez podczas transportu będą się one obijać o ścianki futerału. Do wyboru mamy różne futerały, od twardych, po takie, które posiadają miękki materiał.

  DODATKOWE INFORMACJE
  Futerały mogą mieć dodatkowe kieszonki do przechowywania akcesoriów, takich jak na przykład stroik. Warto zwracać uwagę również na wnętrze futerału, a dokładnie na jego wyściółkę. Futerały tworzone są w taki sposób, aby materiał znajdujący się wewnątrz był miękki i nie zarysował lakieru instrumentu. Możemy jednak trafić na futerał wyściełany jedwabiem, który zdaniem wielu muzyków jest najlepszym materiałem jaki może znaleźć się wewnątrz futerału. Jeśli zależy nam na tym by skrzypce były bezpieczne zarówno w domu kiedy na nich nie gramy jak i podczas transportu, wybór dobrego, solidnego futerału będzie kluczowy.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl