Smyczki do altówki

Najczęściej kupowane produkty w grupie Smyczki do altówki

Wybrani producenci w grupie Smyczki do altówki

 • Dorfler

  Dörfler to rodzinna firm, która od ponad trzech pokoleń produkuje wysokiej jakości smyczki do skrzypiec i wiolonczeli. Do produkcji używane są najlepsze jakościowo materiały, smyczki wykonane są z niebywałą starannością i z mistrzowskim kunsztem., (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Hoefner

  Karl Höfner GmbH & Co. KG. została założona przez mistrza skrzypiec Karla Höfnera w 1887 roku. Stała się ona liderem w produkcji instrumentów od szkolnych po mistrzowskie. Do dziś jako manufaktura wytwarza instrumenty lutnicze z zachowaniem (...)


  Smyczki do altówki w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty smyczkowe charakteryzują się bardzo specyficznym i głębokim brzmieniem, na którego wpływ ma wiele czynników. To jak zabrzmi instrument zależy przede wszystkim od jego rodzaju. Najpopularniejszym przedstawicielem instrumentów smyczkowych są niewątpliwie skrzypce, które są jednak często mylone z altówką, której konstrukcja jest bardzo podobna. Altówka jest jednak nieco mniejsza, a jej brzmienie zwykle jest cieplejsze, przez co w sekcjach smyczkowych odgrywa ona często rolę instrumentu rytmicznego. To jak będziemy grać na altówce zależy jednak od nas samych, ponieważ nikt nam nie zabroni grać linii melodycznych i innych sekcji solowych, do których altówka również doskonale się nadaje. Wpływ na brzmienie altówki ma także nasz sposób gry, a to nierozerwalnie łączy się z tematyką smyczka. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas zakupu tego elementu?

  CENA WYGODY
  Zazwyczaj jest tak, że jeśli kupimy drogi element, będzie on zwykle lepszy jakościowo od tego samego, lecz dostępnego za połowę ceny. Nie oznacza to jednak, ze dobrej klasy smyczek nie może być stosunkowo tani. Pierwszym etapem przed zakupem smyczka jest więc ustalenie budżetu jaki możemy poświęcić na jego zakup. Następnie należy zwrócić uwagę na jego rozmiar i dopasować go z rozmiarem naszej altówki. Należy bowiem wiedzieć, że altówka tak samo jak i skrzypce dostępna jest w różnych rozmiarach, od altówki pełnowymiarowej z oznaczeniem 4/4, po mniejsze modele. Jeśli jesteśmy w posiadaniu mniejszego instrumentu, na przykład w rozmiarze ½, nasz smyczek również powinien posiadać takie oznaczenie. W przeciwnym razie gra na instrumencie za pomocą takiego smyczka może być zwyczajnie niewygodna. Jeżeli mamy taką możliwość, warto osobiście odwiedzić sklep muzyczny i na miejscu wypróbować kilka smyczków aby sprawdzić jak lezą w dłoni i który z nich jest najwygodniejszy. Jeśli jednak kupujemy przez internet i będzie to nasz pierwszy smyczek, każdy się nada, ponieważ i tak nie będziemy mieć porównania z innym modelem. Jeśli mamy już doświadczenie w grze za pomocą smyczka, możemy zwrócić uwagę także na rodzaj włosia w który wyposażony został ten element. Niektórzy muzycy preferują naturalne końskie włosie, podczas kiedy inni wolą grać za pomocą smyczka ze sztucznym włosiem. Warto pamiętać, że z czasem włosie i tak będzie się przecierać, a w końcu pęknie. Nie oznacza to, że smyczek będzie do wyrzucenia. Wówczas wystarczy wymienić włosie na nowe, a na tym etapie sami będziemy mogli zadecydować czy będzie to naturalny materiał czy sztuczny. W tym przypadku nie oznacza to, że naturalne włosie będzie lepsze od sztucznego. Wszystko zależy od naszych preferencji, więc jeśli wolimy grać za pomocą smyczka ze sztucznym włosiem, wówczas to właśnie taki model jest niewątpliwie najlepszy dla nas.

  INFORMACJE DODATKOWE
  Smyczek powinien być wygodny w użyciu i nie oznacza to wyłącznie tego jak dobrze leży w dłoni. Podczas gry, włosie smyczka trze o struny i w ten sposób wprowadza je w drganie, co pozwala uzyskać dźwięk. Aby poprawić przyczepność włosia smyczka do strun, warto użyć dobrej jakościowo kalafonii, która pozytywnie wpłynie na komfort gry i jakość brzmienia, a dodatkowo będzie stanowiła powłokę ochronną dla włosia, przez co nie będzie się ono tak szybko przecierało, więc będziemy mogli grać dłużej i rzadziej kupować zapasowe włosie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl