Akcesoria, części do smyczków

Najczęściej kupowane produkty w grupie Akcesoria, części do smyczków

Wybrani producenci w grupie Akcesoria, części do smyczków

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


  Akcesoria, części do smyczków w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty smyczkowe takie jak skrzypce znane są za sprawą swojego wspaniałego, głębokiego i przejmującego brzmienia, które zazwyczaj kojarzone jest z muzyką poważną. Na szczęście skrzypiec możemy posłuchać w wielu innych gatunkach muzycznych, od jazzu, przez country, aż po muzykę metalową. Skrzypce są bowiem bardzo uniwersalnym instrumentem, na brzmienie którego wpływ ma wiele czynników. To jak zabrzmią skrzypce zależy nie tylko od materiałów użytych do produkcji i detali konstrukcyjnych, ale także od tego w jaki sposób gramy i jakiego używamy smyczka. Przeglądając ceny smyczków do skrzypiec można łatwo zauważyć, ze niektóre egzemplarze są zaskakująco drogie. Na szczęście dostępne są także tanie smyczki, które doskonale sprawdzą się nie tylko na początku przygody z grą, ale także dla bardziej zaawansowanego muzyka. Z czasem jednak smyczek będzie się zużywał. Co wtedy? Wówczas Możemy wymienić poszczególne elementy na nowe, jednak wcześniej warto znać konstrukcję smyczka.

  BUDOWA SMYCZKA
  Elementem smyczka który styka się ze strunami instrumentu jest włosie, które w tańszych smyczkach może być wykonane ze sztucznych materiałów, których jakość może znacznie różnić się od siebie, w zależności od tego jaki materiał został użyty do produkcji. Sztuczne włosie jest tanie w produkcji, dzięki czemu smyczki które je zawierają zazwyczaj są niedrogie. Możemy trafić także na smyczki posiadające końskie włosie, które jest nieco droższe w produkcji, lecz zdaniem wielu muzyków posiada wysoką jakość i bardzo dobrze wpływa na artykulację w trakcie gry. Zaleta końskiego włosia jest jego stałość w jakości, co oznacza, że jeśli mieliśmy już tego rodzaju smyczek, kolejny z końskim włosiem zapewni nam podobny komfort gry. Niezależnie od materiału z jakiego wykonane jest włosie, z czasem będzie się ono przecierać i pękać, aż w pewnym momencie na nic się nie zda. Wówczas nie musimy wymieniać smyczka na nowy, ponieważ wystarczy dokupić samo włosie i założyć je w posiadanym przez nas smyczku. Na tym etapie możemy zdecydować jaki rodzaj włosia nas interesuje, lecz należy pamiętać by dobrać jego rozmiar do smyczka. Jeśli zatem posiadamy smyczek do skrzypiec typu ½, włosie powinno odpowiadać mu swoim rozmiarem. Wśród akcesoriów smyczkowych dostępne są także nakrętki do żabki smyczka. Wybierając je powinniśmy zwracać uwagę na ich rodzaj, ponieważ dostępne są nakrętki do smyczka skrzypcowego oraz wiolonczelowego. Ciekawym przykładem akcesoriów smyczkowych są także korektory do prowadzenia smyczka, które wybierane są przez początkujących muzyków. Taki rodzaj urządzenia jest bardzo pomocny w nauce odpowiedniego prowadzenia smyczka po strunach. Z czasem używając go można sobie wyrobić odpowiedni nawyk trzymania smyczka. Warto jednak pamiętać, że urządzenia te różnią się od siebie rozmiarem w zależności od tego jaki rozmiar skrzypiec posiadamy.

  DBANIE O SMYCZEK
  Niezależnie od ceny posiadanego przez nas smyczka powinniśmy wiedzieć jak o niego dbać. Kiedy nie gramy, powinniśmy przechowywać smyczek w futerale wraz ze skrzypcami, oczywiście o ile futerał posiada na to odpowiednią kieszeń. Żywotność włosia może wydłużyć użycie dobrej kalafonii, która używana jest w celu zwiększenia szorstkości włosia, co pomaga poprawić jego przyczepność do strun, jednak kalafonia chroni także włosie przed nadmiernym przecieraniem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl