Smyczki do wiolonczeli

Najczęściej kupowane produkty w grupie Smyczki do wiolonczeli

Wybrani producenci w grupie Smyczki do wiolonczeli

 • Dorfler

  Dörfler to rodzinna firm, która od ponad trzech pokoleń produkuje wysokiej jakości smyczki do skrzypiec i wiolonczeli. Do produkcji używane są najlepsze jakościowo materiały, smyczki wykonane są z niebywałą starannością i z mistrzowskim kunsztem., (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


  Smyczki do wiolonczeli w naszym sklepie muzycznym

  Konstrukcja instrumentów smyczkowych pozostaje niezmienna od wielu lat, jednak ich zastosowanie w muzyce przeszło wiele zmian. Dawniej instrumenty te były używane przede wszystkim w celu wykonywania muzyki poważnej, jednak dziś w niemal każdym gatunku muzycznym możemy posłuchać konkretnych przedstawicieli tej grupy instrumentalnej. Wśród instrumentów smyczkowych największą popularnością cieszą się skrzypce, jednak od pewnego czasu można zaobserwować bardzo szybko rosnące zainteresowanie wiolonczelą, która doskonale sprawdza się zarówno w celu tworzenia przejmującego tła muzycznej, jak do grania głównych motywów melodycznych. Wiolonczela jest instrumentem o sporych gabarytach, która pod względem rozmiaru ustępuje miejsca jedynie kontrabasowi. Bardzo dobrze nadaje się ona do grania palcami, jednak zazwyczaj gra się na niej za pomocą smyczka, który pozwala uzyskać wspaniałe, głębokie brzmienie. Smyczki do wiolonczeli różnią się między sobą pod względem konstrukcji, dlatego zanim udamy się na zakupy w celu nabycia takiego sprzętu, warto wcześniej wiedzieć na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę.

  GŁĘBIA BRZMIENIA I WYGODA GRY
  Na wstępie powinniśmy ustalić maksymalny budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup smyczka do wiolonczeli. Możemy trafić na wiele drogich egzemplarzy, jednak z powodzeniem uda nam się trafić także na stosunkowo niedrogie smyczki, które charakteryzują się dużą wygodą w trakcie gry oraz solidną konstrukcją. Jednym z najważniejszych aspektów na jakie należy zwracać uwagę jest sam rozmiar smyczka. Wiolonczela tak jak i inne instrumenty smyczkowe może występować w różnych rozmiarach. Pełnowymiarowy instrument nosi oznaczenie 4/4 i jeśli taką wiolonczelę posiadamy, powinniśmy kupić smyczek z tym samym oznaczeniem. Jeśli do pełnowymiarowej wiolonczeli dokupimy mniejszy smyczek, na przykład w rozmiarze ½, granie za jego pomocą nie będzie wygodne, a przez to, ze jest on krótszy od pełnowymiarowego smyczka, nie pozwoli nam on na uzyskanie długiego dźwięku na jednym przeciągnięciu. Jeśli mamy taką możliwość, warto osobiście udac się do sklepu muzycznego i już na miejscu wypróbować kilka smyczków. W ten sposób najlepiej sprawdzimy który z nich najlepiej leży w dłoni. Warto zwracać uwagę także na rodzaj włosia jakie założone jest w smyczku. Możemy bowiem spotkać włosie naturalne, oraz takie wykonane z tworzywa sztucznego. Oba te materiały mają swoje mocne strony, dlatego warto mieć porównanie i sprawdzić jak się gra za ich pomocą. To oczywiście nie oznacza, że potrzebne nam będą dwa smyczki, ponieważ wystarczy jedynie wymienić włosie, a czynność tą i tak będziemy musieli wykonać po pewnym czasie, ponieważ włosie będzie się przecierać w trakcie gry. Należy pamiętać, że najlepszy smyczek dla nas to taki, za pomocą którego gra się nam wygodnie, jeśli więc większym komfortem gry będzie charakteryzował się tańszy smyczek, powinniśmy wybrać właśnie ten egzemplarz.

  JAK DBAĆ O SMYCZEK?
  Tak samo jak instrument, smyczek do wiolonczeli również jest elementem o delikatnej konstrukcji. Nie powinniśmy zatem odkładać go w miejsce w którym może on ulec uszkodzeniu. Najlepiej przechowywać go w osobnej kieszeni w futerale naszego instrumentu. Jeśli chcemy aby i włosie wytrzymało nam dłużej, powinniśmy nacierać je dobrej jakości kalafonią, która stworzy swojego rodzaju barierę ochronną, poprawiając tym samym przyczepność włosia do strun, co pozytywnie wpłynie także na jakość brzmienia oraz wygodę gry.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl