Smyczki skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze

Najczęściej kupowane produkty w grupie Smyczki skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze

Wybrani producenci w grupie Smyczki skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze

 • Carlo Giordano

  Carlo Giordano to znana na całym świecie marka instrumentów, której oferta skierowana jest do początkujących muzyków, którzy szukają niezawodnego instrumentu na początek swojej przygody z muzyką. Carlo Giordano oferuje swoje produkty w stosunkowo (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gewa Pure

  GEWA GmbH widzi siebie jako partnera i współpracownika wykwalifikowanych handlowców na rynku muzycznym. Gewa jest symbolem przedsiębiorstwa z tradycjami, które za cel obrało sobie kontynuowanie mocno zakorzenionych podstawowych priorytetów, (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Smyczki skrzypcowe 3/4, 1/2 i mniejsze w naszym sklepie muzycznym

  Skrzypce są niewątpliwie najlepiej rozpoznawalnym przedstawicielem instrumentów smyczkowych, choć często mylone są z altówką, która na pierwszy rzut oka wygląda niemal identycznie, szczególnie dla osoby która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z grą na instrumencie. Altówka jest jednak nieco mniejsza od skrzypiec, choć należy zaznaczyć, że zarówno altówka jak i skrzypce występują w różnych rozmiarach, tak więc mniejszy model skrzypiec jeszcze łatwiej pomylić z pełnowymiarową altówką. Mniejsze rozmiary instrumentów tworzone są głównie dla dzieci, jednak wybierane są także przez dorosłych muzyków o mniejszych dłoniach, którym zależy na możliwie jak największym komforcie w trakcie gry. Na skrzypcach można co prawda grać palcami, jednak pełnię swojego brzmienia uzyskują kiedy do gry wykorzystamy smyczek. Czym należy się kierować wybierając smyczek do skrzypiec w mniejszym rozmiarze?

  WIELE ROZMIARÓW
  Decydując się na zakup smyczka do skrzypiec, powinniśmy rozpocząć od ustalenia maksymalnego budżetu jaki możemy przeznaczyć na jego zakup. W sklepie muzycznym możemy znaleźć wiele drogich smyczków, jednak na początku swojej przygody ze skrzypcami spokojnie możemy rozpocząć od tańszych modeli, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wiele stosunkowo niedrogich smyczków charakteryzuje się bardzo dobra jakością wykonania. Następnie należy ograniczyć się do smyczków, które swoim rozmiarem odpowiadają rozmiarowi naszego instrumentu. Jeśli zatem jesteśmy w posiadaniu skrzypiec w rozmiarze ¾, powinniśmy dobrać smyczek posiadający to samo oznaczenie. Jeśli wybierzemy mniejszy smyczek, nie będziemy w stanie wydobyć odpowiednio długiego dźwięku i tak samo jak w przypadku wyboru zbyt dużego smyczka, komfort gry będzie stał na zbyt niskim poziomie. Smyczek powinien być przede wszystkim wygodny, dlatego najlepszym pomysłem jest udanie się do sklepu muzycznego w celu wypróbowania kilku modeli i sprawdzenia który z nich będzie dla nas odpowiedni. Kolejnym aspektem na który warto zwracać uwagę jest rodzaj włosia jaki został zastosowany w smyczku. Włosie naturalne różni się od wykonanego ze sztucznych materiałów, jednak oba rodzaje bardzo dobrze nadają się do gry i każdy rodzaj ma także swoich zwolenników. Jeśli wolimy konkretny rodzaj włosia, powinniśmy upewnić się czy zostało ono zastosowane w smyczku. Warto jednak zaznaczyć, że dobrym pomysłem jest wypróbowanie obu rodzajów włosia w celu sprawdzenia który pozwala nam na bardziej komfortową grę. Nie musimy jednak kupować dwóch smyczków, ponieważ wystarczy sama wymiana włosia, a czynność ta i tak będziemy musieli przeprowadzić po pewnym czasie, ponieważ włosie przeciera się i z czasem zaczyna pękać. To jak długo włosie wytrzyma zależy między innymi od tego jak długo gramy, jak mocno dociskamy smyczek do strun, oraz oczywiście od tego jakiej jakości jest włosie.

  INFORMACJE DODATKOWE
  Smyczek posiada bardzo delikatną konstrukcję, dlatego kiedy nie gramy, powinniśmy chować go do pokrowca lub futerału, aby mieć pewność, że nie będzie on narażony na uszkodzenia. Jeśli zależy nam na tym aby włosie smyczka charakteryzowało się dłuższą żywotnością, należy używać kalafonii, której zadaniem jest poprawić przyczepność włosia do strun, co pozytywnie wpływa na brzmienie oraz wygodę gry. Kalafonia tworzy także powłokę na powierzchni włosia, chroniąc je przed nadmiernym przecieraniem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl