Skrzypce akustyczne 4/4 - pełny rozmiar

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 4/4 - pełny rozmiar

Wybrani producenci w grupie Skrzypce akustyczne 4/4 - pełny rozmiar

 • Carlo Giordano

  Carlo Giordano to znana na całym świecie marka instrumentów, której oferta skierowana jest do początkujących muzyków, którzy szukają niezawodnego instrumentu na początek swojej przygody z muzyką. Carlo Giordano oferuje swoje produkty w stosunkowo (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Stentor

  W Stentor głęboko wierzymy, że każde dziecko powinno mieć możliwość gry na instrumencie muzycznym i że muzyka powinna być częścią rozwoju każdego przez całe życie. Uważamy, że wszyscy studenci powinni mieć dostęp do instrumentów muzycznych, które (...)


 • Strunal

  Strunal Schönbach znajduje się w malowniczej miejscowości Luby w zachodniej części Czech. Strunal Schönbach jest budowany od podstaw przez ludzi, którzy dzielą pasję do swojego rzemiosła. Wytrzymując trudy i osiągnięcia, Strunal Schönbach z dumą (...)


  Skrzypce akustyczne 4/4 - pełny rozmiar w naszym sklepie muzycznym

  Wybór pierwszego instrumentu do nauki nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie inaczej jest w przypadku wyboru pierwszego instrumentu smyczkowego. Jeżeli planujemy wybór pierwszych skrzypiec i udamy się do sklepu muzycznego, prawdopodobnie zauważymy, że poszczególne modele tego instrumentu wyglądają niemal identycznie. Choć skrzypce akustyczne rzeczywiście są do siebie bardzo podobne na pierwszy rzut oka, to bardzo różnią się od siebie pod względem materiałów użytych do produkcji oraz samej konstrukcji, a to ma bezpośredni wpływ na jakość brzmienia oraz wygodę gry. Skrzypce akustyczne nie muszą być drogie aby grana nich sprawiała radość oraz by dobrze nadawały się do nauki gry. Zanim jednak kupimy instrument, powinniśmy wiedzieć na co zwracać uwagę w trakcie wyboru.

  WYBÓR SKRZYPIEC
  Jeżeli planujemy zakup skrzypiec dla osoby dorosłej, powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na rozmiar instrumentu. Skrzypce akustyczne występują bowiem w różnych rozmiarach i posiadają swoje oznaczenia. Skrzypce pełnowymiarowe oznaczone są jako 4/4 i to właśnie taki model powinna wybrać osoba dorosła. Wyjątkiem są sytuacje kiedy osoba dorosła posiada niewielkie dłonie i poszukuje instrumentu na którym będzie się grało bardzo wygodnie. Wówczas dobrym pomysłem jest udanie się do sklepu muzycznego w celu dopasowania do siebie odpowiedniego rozmiaru skrzypiec, na przykład z oznaczeniem ¾. Kiedy już ustalimy swój maksymalny budżet jaki możemy poświęcić na zakup instrumentu, warto zwracać uwagę na producentów, ponieważ często to właśnie po nich można poznać jakość instrumentu, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze skrzypcami i nie wiemy na co zwracać uwagę podczas ich zakupu. Jeśli szukamy stosunkowo niedrogiego instrumentu i zależy nam na tym by charakteryzował się dobrym, głębokim brzmieniem oraz dobra jakością wykonania, warto celować w marki takie jak między innymi Gewa, Yamaha czy Stentor. Skrzypce są bardzo delikatnym instrumentem, więc krótko po ich zakupie zaleca się dobór futerału, który zapewni im odpowiednią ochronę. Co prawda możemy przechowywać instrument w większym pudle lub szafce, jednak futerał sprawdzi się najlepiej. Możemy pomyśleć o tym już w trakcie zakupu instrumentu i zamiast dokupować futerał osobno, można zdecydować się na wybór zestawu w skład którego poza samym instrumentem wchodzi także futerał i smyczek. W ten sposób będziemy mogli także zaoszczędzić pewną ilość funduszy, ponieważ wszystkie te elementy kosztują mniej w zestawie, niż w przypadku kiedy będziemy kupować je osobno. Do instrumentu warto dokupić także stroik, który pozwoli nam szybko nastroić skrzypce przed każdą grą. To ważne, ponieważ gra na odpowiednio nastrojonym instrumencie pozwoli nam poprawnie wypracować słuch muzyczny, a ćwiczenia na źle nastrojonych skrzypcach będą nie tylko nieprzyjemne, ale także niepraktyczne, ponieważ nie uda nam się trafić w odpowiedni dźwięk.

  JAK DBAĆ O INSTRUMENT?
  Przechowywanie skrzypiec w twardym futerale jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby uchronić je przed uszkodzeniami. O skrzypce możemy także dbać na inne sposoby, na przykład czyszcząc je od czasu do czasu używając specjalnych środków do pielęgnacji. Tego rodzaju płyny pozwolą nam wyczyścić i zakonserwować drewno, dzięki czemu instrument zachowa doskonałą kondycję przez długie lata. Warto także czyścić struny, ponieważ to na nich osiada najwięcej zabrudzeń i to one w dużym stopniu odpowiedzialne są za brzmienie instrumentu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl