Skrzypce akustyczne 3/4

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 3/4

Wybrani producenci w grupie Skrzypce akustyczne 3/4

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Stentor

  W Stentor głęboko wierzymy, że każde dziecko powinno mieć możliwość gry na instrumencie muzycznym i że muzyka powinna być częścią rozwoju każdego przez całe życie. Uważamy, że wszyscy studenci powinni mieć dostęp do instrumentów muzycznych, które (...)


  Skrzypce akustyczne 3/4 w naszym sklepie muzycznym

  Przez wielu muzyków skrzypce uważane są za jeden z najtrudniejszych instrumentów do nauki, jednak mimo to cieszą się one coraz większym zainteresowaniem i o ile dawniej można było je usłyszeć głównie w muzyce poważnej, tak dziś skrzypce obecne są w wielu innych gatunkach muzycznych, takich jak między innymi jazz, country czy rock. Skrzypce są najpopularniejszym przedstawicielem instrumentów smyczkowych i pomimo bardzo niewielkich gabarytów, charakteryzują się one bardzo donośnym dźwiękiem, dzięki czemu można na nich grać bez konieczności podłączania instrumentu pod sprzęt nagłośnieniowy. Skrzypce występują w różnych rozmiarach, przy czym pełnowymiarowy instrument posiada oznaczenie 4/4. Mniejsze rozmiary takie jak ¾ mogą lepiej sprawdzać się w konkretnych przypadkach. Komu warto polecić skrzypce w rozmiarze ¾?

  WYSOKI KOMFORT UŻYTKOWANIA
  Mniejszy rozmiar instrumentu bardzo dobrze sprawdza się dla dzieci, ponieważ posiadają one mniejsze dłonie, więc nauka gry na pełnowymiarowych skrzypcach może okazać się dla nich niewygodna. Jeśli więc szukamy skrzypiec dla pociechy, warto rozważyć zakup skrzypiec w rozmiarze 3/3. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest wcześniej wybrać się osobiście do sklepu w celu sprawdzenia, czy dany rozmiar rzeczywiście będzie pasował. Warto mieć także na uwadze fakt, że dzieci szybko rosną, dlatego czasami lepszym wyborem będą właśnie pełnowymiarowe skrzypce, ponieważ jeśli dziś kupimy model w mniejszym rozmiarze, może się szybko okazać, że pociecha z niego wyrosła. Skrzypce w rozmiarze ¾ wybierane są również przez dorosłych muzyków, którzy ze względu na mniejsze dłonie szukają skrzypiec, które będą charakteryzować się bardzo wysokim komfortem użytkowania. Wielką zaletą mniejszych rozmiarów skrzypiec jest ich bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Instrument ten nazywany jest potocznie uczniowskim lub studenckim, czyli służącym do nauki, a producenci mający w swojej ofercie instrumenty do nauki często skupiają się na tym, aby charakteryzowały się one dobrym jakościowo brzmieniem i wygodą gry nawet pomimo stosunkowo niskiej ceny, ponieważ początkujący muzyk zazwyczaj nie dysponuje dużym budżetem jaki może przeznaczyć na zakup instrumentu. Oznacza to, że kupując tańsze skrzypce w mniejszym rozmiarze, możemy liczyć na wysoką jakość brzmienia i wykonania. Skrzypce są bardzo delikatnym instrumentem, dlatego warto zadbać o to by były przechowywane w odpowiednim miejscu. Najlepszą ochronę zapewni twardy futerał, który możemy dokupić osobno, lub zdecydować się na zakup zestawu w skład którego poza instrumentem wchodzi także futerał oraz smyczek. Pojedyncze elementy kosztują zawsze mniej kiedy kupujemy w zestawie, a ponad to będziemy mieć pewność, że futerał jest w tym samym rozmiarze co nasz instrument.

  DBANIE O SKRZYPCE
  Jeśli zależy nam na tym by nasz instrument służył nam przez długie lata, powinniśmy wiedzieć jak o niego dbać. Poza przechowywaniem skrzypiec w futerale powinniśmy od czasu do czasu przeczyścić je za pomocą specjalnego płynu do konserwacji instrumentu, który nie tylko sprawi, że skrzypce będą czyste, ale także będą utrzymywać dobrą kondycję drewna. Najwięcej zabrudzeń osiada na strunach,, więc je także powinniśmy przecierać specjalnym płynem. W ten sposób struny będą charakteryzować się dłuższym wybrzmiewaniem oraz będą bardziej podatne na artykulację.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl