Skrzypce akustyczne 1/10

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 1/10

Skrzypce akustyczne 1/10 w naszym sklepie muzycznym

Skrzypce akustyczne są niewątpliwie najbardziej popularnym przedstawicielem instrumentów smyczkowych. Ten elitarny instrument najczęściej kojarzy nam się z muzyką poważną i elegancko ubranymi wirtuozami, jednak wspaniałe brzmienie skrzypiec możemy usłyszeć nie tylko w orkiestrach, ale także słuchając muzyki rozrywkowej różnych gatunków, od jazzu, przez country, aż po ostrą muzykę rockową i metal. Modele skrzypiec akustycznych mogą na pierwszy rzut oka wyglądać identycznie, jednak dwa na pozór bliźniacze instrumenty są w stanie zabrzmieć zupełnie inaczej. Jest tak za sprawą tego, że skrzypce są instrumentem o bardzo delikatnej konstrukcji, gdzie wpływ na brzmienie ma sporo elementów. Wybierając pierwsze skrzypce akustyczne powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ich rozmiar. Osoba dorosła powinna zdecydować się na wybór pełnowymiarowego instrumentu z oznaczeniem 4/4, jednak dostępne są także mniejsze modele skrzypiec, na przykład tak zwany model uczniowski z oznaczeniem 1/10.

MAŁY INSTRUMENT, DUŻE MOŻLIWOŚCI
Rozmiar skrzypiec powinien zależeć od wzrostu dziecka, przy czym nie ma konkretnej zasady co do tego ile dziecko powinno mieć wzrostu aby grać na konkretnym rozmiarze skrzypiec akustycznych. %%LINK%1443%% przeznaczony jest dla kilkulatków, jednak należy pamiętać, że dzieci szybko rosną, tak więc dwie osoby w wieku sześciu lat mogą mieć inną wielkość dłoni, przez co skrzypce w rozmiarze 1/10 nie dla każdego będą odpowiednie. Wielką zaletą skrzypiec uczniowskich jest połączenie dobrej jakości i wygody gry wraz ze stosunkowo niską ceną. Budżet jaki możemy przeznaczyć na pierwszy instrument tego typu zazwyczaj nie jest zbyt wysoki, a kupującym zależy na tym, aby skrzypce były dobre jakościowo. Modele w tym rozmiarze potrafią zaskoczyć swoją głośnością i bogactwem brzmienia. Rozpoczynając naukę gry na instrumencie powinniśmy czuć się swobodnie, a sam instrument nie powinien dostarczać nam dodatkowych trudności w grze. Skrzypce w rozmiarze 1/10 wykonane są z dbałością o komfort, dlatego zawsze są dobrze wyprofilowane i charakteryzują się znaczną wygodą w trakcie gry, dzięki czemu uczeń nie będzie czuł zniechęcenia po kilku próbach nauki. Dodatkowo decydując się na zakup takiego modelu dostajemy nie tylko skrzypce, ale także futerał oraz smyczek, a więc pełen zestaw. To bardzo ważne na początku, ponieważ już na starcie będziemy wiedzieć jaki smyczek będzie odpowiedni kiedy postanowimy wymienić go na bardziej zaawansowany model. Skrzypce w każdym rozmiarze są bardzo delikatne, dlatego należy przechowywać je w odpowiednim miejscu i dbać o to, aby nie były narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Tu z pomocą przychodzi futerał, który zabezpiecza instrument i znacznie ułatwia jego transport. Dzięki temu, że futerał mamy już w zestawie, nie popełnimy pomyłki w postaci zakupu osobnego futerału w niewłaściwym rozmiarze.

JAK DBAĆ O INSTRUMENT?
Jak wiadomo, aby skrzypce jak najdłużej cieszyły się dobrą kondycją, warto przechowywać je w futerale, jednak warto dbać o nie także na inne sposoby. Pamiętajmy, aby nie trzymać instrumentu blisko grzejnika, ponieważ wysoka temperatura powietrza może powodować wysuszanie, a następnie pękanie drewna. Dbajmy także o struny, czyszcząc je od czasu do czasu i używając wysokiej jakości kalafonii.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl