Skrzypce akustyczne 1/2

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 1/2

Wybrani producenci w grupie Skrzypce akustyczne 1/2

 • Carlo Giordano

  Carlo Giordano to znana na całym świecie marka instrumentów, której oferta skierowana jest do początkujących muzyków, którzy szukają niezawodnego instrumentu na początek swojej przygody z muzyką. Carlo Giordano oferuje swoje produkty w stosunkowo (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Stentor

  W Stentor głęboko wierzymy, że każde dziecko powinno mieć możliwość gry na instrumencie muzycznym i że muzyka powinna być częścią rozwoju każdego przez całe życie. Uważamy, że wszyscy studenci powinni mieć dostęp do instrumentów muzycznych, które (...)


 • Strunal

  Strunal Schönbach znajduje się w malowniczej miejscowości Luby w zachodniej części Czech. Strunal Schönbach jest budowany od podstaw przez ludzi, którzy dzielą pasję do swojego rzemiosła. Wytrzymując trudy i osiągnięcia, Strunal Schönbach z dumą (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Skrzypce akustyczne 1/2 w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty smyczkowe od dawna cieszą się bardzo dużą popularnością. Uwielbiamy ich słuchać i co ważne, coraz więcej osób planuje podjąć naukę gry na jednym z nich. Mówiąc o instrumentach smyczkowych zazwyczaj na myśl przychodzą nam skrzypce, które bez wątpienia są najpopularniejszym przedstawicielem tej grupy instrumentów. Skrzypce często kojarzone są z muzyką poważną, jednak z powodzeniem odnajdą się w wielu gatunkach muzyki rozrywkowej, takiej jak pop, rock, jazz czy country. Skrzypce często mylone są z altówką, która jest od nich nieco mniejsza, a pomylić można się jeszcze łatwiej, jeśli porównamy altówkę ze skrzypcami o mniejszym rozmiarze, na przykład z modelem z oznaczeniem ½. Jaka jest główna różnica pomiędzy mniejszymi skrzypcami a altówką i komu warto je polecić?

  WYGODA UŻYTKOWANIA
  Największą różnicą pomiędzy mniejszymi a altówką jest tonacja obu tych instrumentów. Grając na skrzypcach możemy osiągnąć wyższe rejestry, niezależnie od tego na jakim rozmiarze tego instrumentu gramy. Skrzypce występują w wielu różnych rozmiarach, przy czym za pełnowymiarowy uważa się model z oznaczeniem 4/4. Skrzypce co prawda nie są instrumentem o dużych gabarytach, jednak czasami mniejszy model może sprawdzić się znacznie lepiej od tego pełnowymiarowego. Jeśli nasze dziecko chce nauczyć się grać na skrzypcach, wówczas warto rozważyć zakup instrumentu w rozmiarze ½. Należy jednak pamiętać, że dzieci szybko rosną, więc jeśli nasza pociecha nie jest drobnym kilkulatkiem, można zdecydować się na wybór większego modelu, aby po roku nie było konieczności wymiany skrzypiec na większe. Wielką zaletą skrzypiec w mniejszym rozmiarze jest ich stosunek jakości do ceny. Tego typu instrument nazywany jest czasami skrzypcami studenckimi, co oznacza, że służy do nauki. Instrument do nauki powinien charakteryzować się wysokim komfortem w trakcie gry, a dodatkowo nie powinien być bardzo drogi, ponieważ początkujący muzyk zazwyczaj nie może sobie pozwolić na zakup drogiego instrumentu. Dzięki temu nawet jeśli wybierzemy stosunkowo niedrogi model skrzypiec, możemy oczekiwać od niego wysokiej wygody podczas gry. Oczywiście skrzypce w mniejszym rozmiarze nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci, ponieważ użytek mogą z nich zrobić także dorośli muzycy o mniejszych dłoniach, którym bardzo zależy na możliwie jak najbardziej komfortowej nauce gry. Jeśli planujemy zakup instrumentu, dobrym wyborem będzie zakup całego zestawu wraz z futerałem i smyczkiem. Skrzypce są bardzo delikatne, więc już od pierwszego dnia ich posiadania powinniśmy przechowywać je w futerale, aby mieć pewność, że nie ulegną uszkodzeniu. Jeśli zdecydujemy się na zakup całego zestawu, nie będziemy musieli szukać później futerału dla naszego rozmiaru skrzypiec, ponieważ należy pamiętać, że futerał nie powinien być większy od posiadanego przez nas instrumentu, ponieważ wówczas skrzypce będą obijać się o ścianki podczas transportu, a to może skończyć się uszkodzeniem konstrukcji skrzypiec.

  JAK DBAĆ O SKRZYPCE?
  Przechowywanie instrumentu w twardym futerale to nie jedyny sposób na dbanie o skrzypce. Warto wybrać dla nich miejsce z dala od okna czy grzejnika, ponieważ w tego typu miejscach występują spore wahania temperatur, które mogą spowodować wysuszanie się drewna, a następnie w rezultacie jego pękanie. Warto także od czasu do czasu przeczyścić skrzypce oraz struny specjalnym płynem do czyszczenia i konserwacji, który pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd instrumentu, ale także na jego ogólną kondycję.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl