Skrzypce akustyczne 1/16

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 1/16

Wybrani producenci w grupie Skrzypce akustyczne 1/16

 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


  Skrzypce akustyczne 1/16 w naszym sklepie muzycznym

  Skrzypce akustyczne zdaniem wielu osób uważane są za jeden z najtrudniejszych do opanowania instrumentów muzycznych. Prawda jest taka, że rzeczywiście nauka podstaw gry na skrzypcach nie należy do najłatwiejszych, ale to nie odstrasza wielu chętnych do spróbowania swoich sił w nauce gry na tym wspaniałym instrumencie. Wybór pierwszych skrzypiec powinien być dokładnie przemyślany i nie należy się z nim spieszyć. Dobre skrzypce nie muszą być drogie aby charakteryzowały się głębokim brzmieniem i wysokim komfortem gry. Bardzo ważne jest także to aby zwracać uwagę na rozmiar instrumentu, ponieważ poza standardowym rozmiarem 4/4 dostępne są także mniejsze modele skrzypiec, które wybierane są dla dzieci lub przez osoby z mniejszymi dłońmi.

  MAŁY ROZMIAR, GŁĘBOKIE BRZMIENIE
  Skrzypce akustyczne są instrumentem o niewielkich gabarytach, który charakteryzuje się bardzo głębokim brzmieniem i dużą głośnością. Dzięki temu aby cieszyć się brzmieniem zazwyczaj niepotrzebne jest dodatkowe nagłośnienie. Skrzypce w %%LINK%1442%% są znacznie mniejsze od pełnowymiarowego instrumentu, jednak nadal możemy liczyć na to, że zaskoczą nas bogactwem brzmienia. Instrument w takim rozmiarze nazywany jest czasami skrzypcami uczniowskimi i często używany jest do nauki gry przez dzieci. Z tego powodu konstrukcja powinna oferować nie tylko bogate brzmienie, ale także bardzo wysoki komfort gry, aby początkujący muzyk nie zraził się po kilku próbach. Co ważne, cena takiego instrumentu również nie powinna być zbyt wysoka. Ponieważ osoby kupujące pierwsze skrzypce zwykle nie posiadają zbyt dużego budżetu i zależy im na zakupie sprzętu o stosunkowo wysokiej jakości. Wybierając skrzypce akustyczne w rozmiarze 1/16 można zdecydować się na zakup całego zestawu, czyli instrumentu z futerałem i smyczkiem. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ skrzypce są bardzo delikatne, więc warto chronić je już od pierwszego dnia, a do tego celu futerał sprawdzi się najlepiej. Poza tym jeśli kupimy cały zestaw i będziemy w posiadaniu futerału do skrzypiec w rozmiarze 1/16, unikniemy możliwości pomyłki jeśli chcielibyśmy kupić futerał osobno, ponieważ wówczas moglibyśmy przez pomyłkę dobrać do instrumentu futerał dla skrzypiec pełnowymiarowych, który będzie o wiele zbyt duży dla skrzypiec w rozmiarze 1/16. Co prawda zmieszczą się one w nim bez problemu, jednak w trakcie transportu mogą obijać się o ścianki futerału, co może skutkować ryzykiem uszkodzenia instrumentu. Jeżeli mamy taką możliwość, przed zakupem instrumentu warto udać się do sklepu w celu wypróbowania go, aby mieć pewność, czy rozmiar skrzypiec rzeczywiście będzie odpowiedni. Wybierając skrzypce akustyczne dla dziecka należy mieć na uwadze fakt, że dzieci szybko rosną, więc jeśli nasza pociecha nie jest kilkulatkiem i wkroczyła już w okres szybszego dorastania, warto zastanowić się nad wyborem skrzypiec pełnowymiarowych, aby nie musieć po roku lub dwóch kupować nowego instrumentu w większym rozmiarze.

  JAK DBAĆ O SKRZYPCE?
  Każdy model skrzypiec wymaga ochrony, dlatego należy przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Warto jednak od czasu do czasu przeczyścić instrument, aby móc cieszyć się nie tylko jego ładnym wyglądem, ale także czystym brzmieniem. Warto stosować specjalne środki do czyszczenia i konserwacji skrzypiec, nie zapominając także o strunach, które również należy od czasu do czasu przetrzeć specjalnym płynem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl