Skrzypce akustyczne 1/8

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 1/8

Wybrani producenci w grupie Skrzypce akustyczne 1/8

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Stentor

  W Stentor głęboko wierzymy, że każde dziecko powinno mieć możliwość gry na instrumencie muzycznym i że muzyka powinna być częścią rozwoju każdego przez całe życie. Uważamy, że wszyscy studenci powinni mieć dostęp do instrumentów muzycznych, które (...)


 • Strunal

  Strunal Schönbach znajduje się w malowniczej miejscowości Luby w zachodniej części Czech. Strunal Schönbach jest budowany od podstaw przez ludzi, którzy dzielą pasję do swojego rzemiosła. Wytrzymując trudy i osiągnięcia, Strunal Schönbach z dumą (...)


  Skrzypce akustyczne 1/8 w naszym sklepie muzycznym

  Skrzypce dawniej uważane były za instrument elitarny, którego brzmienie można było usłyszeć przede wszystkim w orkiestrach wykonujących muzykę poważną. Dzisiaj jednak skrzypce są znacznie bardziej popularne i wykorzystywane są do grania wielu gatunków muzycznych, takich jak rock, jazz czy country. Choć skrzypce są ogólnie znane jako trudny do opanowania instrument, to wiele osób decyduje się na rozpoczęcie nauki gry na nich. Co prawda na każdym instrumencie można nauczyć się grać w każdym wieku, jednak wiadomo, że im wcześniej zostanie rozpoczęta nauka, tym większe umiejętności będzie miał muzyk. Z tego powodu na skrzypcach uczą się grać także dzieci. Jeśli planujemy kupić pierwszy instrument tego typu dla dziecka, warto rozważyć wybór mniejszych skrzypiec, na przykład w rozmiarze 1/8.

  WYSOKI KOMFORT GRY
  Skrzypce występują w wielu różnych rozmiarach, przy czym największym modelem jest instrument pełnowymiarowy z oznaczeniem 4/4. Skrzypce same w sobie są instrumentem o niewielkich gabarytach, jednak pełnowymiarowy model może okazać się zbyt duży dla dziecka o drobnych dłoniach. Jeżeli mamy taką możliwość, warto przed zakupem wypróbować skrzypce i sprawdzić, czy dziecko będzie mogło utrzymać je w komfortowy sposób. Skrzypce w mniejszym rozmiarze potocznie nazywane są instrumentem uczniowskim, czyli stworzonym do nauki. Producenci wiedzą, że początkujący muzyk zazwyczaj nie dysponuje dużym budżetem, a skrzypce do nauki powinny być wygodne, dzięki czemu wybierając nawet tańszy instrument tego typu możemy spodziewać się, że będzie dobrze wykonany i będzie charakteryzował się wysokim komfortem w trakcie gry. Skrzypce są instrumentem, który znany jest także ze swojej delikatności, dlatego powinniśmy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce w czasie kiedy nie będziemy na nich grać. Należy unikać miejsc łatwo dostępnych dla zwierząt, oraz takich, obok których ktoś często przechodzi. Złym pomysłem będzie także przechowywanie skrzypiec w miejscach w których następują duże wahania temperatur, czyli między innymi przy oknie lub kaloryferze. Duże zmiany temperatur mogą powodować wysuszanie się drewna, a to w rezultacie może skutkować jego pękaniem. Najlepszym sposobem na ochronę skrzypiec będzie dokupienie do nich twardego futerału, który zabezpieczy instrument przed większością uszkodzeń. Należy jednak pamiętać, że futerał powinien być w tym samym rozmiarze co posiadane przez nas skrzypce. Jeśli będzie zbyt mały, instrument zwyczajnie się nie zmieści, a jeśli będzie zbyt duży, skrzypce będą miały wewnątrz zbyt dużo luzu, przez co w trakcie ich przenoszenia mogą obijać się o ścianki . Bardzo dobrym pomysłem będzie zakup zestawu, czyli skrzypiec wraz z futerałem i smyczkiem. Wówczas nie tylko nie będziemy musieli się martwić o to, że wybierzemy nieprawidłowy futerał, ale także zaoszczędzimy nieco pieniędzy, ponieważ w zestawie poszczególne elementy kosztują mniej niż w przypadku kiedy kupujemy je osobno.

  CZYSZCZENIE I KONSERWACJA
  Należy dbać oto, aby skrzypce były chronione przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, ale warto pamiętać, że o instrument możemy dbać także na inne sposoby. Dobrym pomysłem jest używanie specjalnego płynu do czyszczenia i konserwacji, który sprawi, że instrument zawsze będzie ładnie wyglądał i cieszył się dobrą kondycją. Warto czyścić także struny, ponieważ to na nich osiada największa ilość zabrudzeń.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl