Skrzypce akustyczne 1/4

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 1/4

Wybrani producenci w grupie Skrzypce akustyczne 1/4

 • Carlo Giordano

  Carlo Giordano to znana na całym świecie marka instrumentów, której oferta skierowana jest do początkujących muzyków, którzy szukają niezawodnego instrumentu na początek swojej przygody z muzyką. Carlo Giordano oferuje swoje produkty w stosunkowo (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Stentor

  W Stentor głęboko wierzymy, że każde dziecko powinno mieć możliwość gry na instrumencie muzycznym i że muzyka powinna być częścią rozwoju każdego przez całe życie. Uważamy, że wszyscy studenci powinni mieć dostęp do instrumentów muzycznych, które (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Skrzypce akustyczne 1/4 w naszym sklepie muzycznym

  Wybór pierwszych skrzypiec do nauki gry nie jest łatwym zadaniem, ponieważ udając się do sklepu muzycznego lub przeglądając oferty w sieci, można bardzo łatwo dojść do wniosku, że wszystkie modele wyglądają tak samo. Co prawda modele skrzypiec są do siebie podobne, ale znacznie różnią się między sobą pod względem materiałów użytych w procesie powstawania instrumentu oraz różnic konstrukcyjnych, co ma bardzo duży wpływ zarówno na brzmienie skrzypiec jak i komfort gry. Najpopularniejsze są skrzypce pełnowymiarowe, czyli takie z oznaczeniem 4/4 lub po prostu bez żadnego oznaczenia. Choć pełnowymiarowe skrzypce same w sobie są instrumentem o stosunkowo niewielkich gabarytach, bez problemu możemy kupić także mniejsze modele, na przykład w rozmiarze ¼. Dla kogo przeznaczony jest taki instrument?

  SKRZYPCE DO NAUKI
  Mniejsze skrzypce są czasami nazywane skrzypcami studenckimi lub uczniowskimi i polecane są najczęściej dla dzieci. Zanim kupimy mniejszy rozmiar skrzypiec warto jest obejrzeć je wcześniej w sklepie i sprawdzić jak lezą w dłoni. Rozmiar skrzypiec jest kwestią bardzo indywidualną i warto myśleć przyszłościowo, ponieważ dzieci szybko rosną, więc rozmiar skrzypiec który dziś jest idealny dla pociechy, może być zbyt mały za rok, dlatego czasami lepiej wybrać skrzypce o jeden rozmiar większy, a jeśli nasza pociecha nie jest kilkulatkiem, spokojnie można zastanawiać się nad zakupem pełnowymiarowego instrumentu. Skrzypce w zmniejszonym rozmiarze wybierane są także przez osoby dorosłe, które osiadają mniejsze dłonie i którym zależy na możliwie jak największej wygodzie w trakcie gry. Skrzypce w rozmiarze ¼ tworzone są najczęściej z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają naukę gry, a co za tym idzie, często posiadają one doskonały stosunek jakości do ceny. Początkujący muzycy często nie posiadają dużego budżetu jaki mogą przeznaczyć na zakup instrumentu, a mimo to zależy in na tym, aby skrzypce posiadały głębokie, bogate brzmienie, były wygodne w trakcie gry, a dodatkowo nie były zbyt drogie. Wiedzą o tym producenci, dzięki czemu dziś możemy kupić dobrej jakości instrument za stosunkowo niewielką cenę. Dobrym pomysłem jest zakup całego zestawu wraz z futerałem. Skrzypce są bardzo delikatnym instrumentem, więc w krótkim czasie zapewne i tak planowalibyśmy zakup futerału, a wybór zestawu pozwoli nam wydać mniejszą kwotę niż w przypadku gdybyśmy chcieli nabyć osobno instrument i futerał. Ponad to jeśli od razu postanowimy kupić zestaw, nie będziemy ryzykować tym, że w trakcie zakupu futerału wybierzemy zbyt duży rozmiar. Należy bowiem pamiętać, że skrzypce powinny być dobrze dopasowane do wnętrza futerału, tak aby nie miały luzu. W przeciwnym wypadku w trakcie transportu mogą obijać się o ścianki futerału, co w rezultacie może powodować uszkodzenia instrumentu.

  OCHRONA SKRZYPIEC
  Przechowywanie skrzypiec w futerale to najlepszy sposób na ich ochronę, ale to nie oznacza, że na tym musimy poprzestać. Jeśli zależy nam na tym aby nasz instrument zawsze prezentował się ładnie i cieszył nas czystym brzmieniem, warto raz na jakiś czas użyć specjalnego płynu do czyszczenia i konserwacji skrzypiec. To samo tyczy się strun, na których z czasem może zbierać się zaschnięty pot, a wraz z nim także i kurz, co może powodować mniej naturalne brzmienie całego instrumentu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl