Skrzypce akustyczne 1/4

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce akustyczne 1/4

Wybrani producenci w grupie Skrzypce akustyczne 1/4

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Stentor

  W Stentor głęboko wierzymy, że każde dziecko powinno mieć możliwość gry na instrumencie muzycznym i że muzyka powinna być częścią rozwoju każdego przez całe życie. Uważamy, że wszyscy studenci powinni mieć dostęp do instrumentów muzycznych, które (...)


 • Strunal

  Strunal Schönbach znajduje się w malowniczej miejscowości Luby w zachodniej części Czech. Strunal Schönbach jest budowany od podstaw przez ludzi, którzy dzielą pasję do swojego rzemiosła. Wytrzymując trudy i osiągnięcia, Strunal Schönbach z dumą (...)


  Skrzypce akustyczne 1/4 w naszym sklepie muzycznym

  Wybór pierwszych skrzypiec do nauki gry nie jest łatwym zadaniem, ponieważ udając się do sklepu muzycznego lub przeglądając oferty w sieci, można bardzo łatwo dojść do wniosku, że wszystkie modele wyglądają tak samo. Co prawda modele skrzypiec są do siebie podobne, ale znacznie różnią się między sobą pod względem materiałów użytych w procesie powstawania instrumentu oraz różnic konstrukcyjnych, co ma bardzo duży wpływ zarówno na brzmienie skrzypiec jak i komfort gry. Najpopularniejsze są skrzypce pełnowymiarowe, czyli takie z oznaczeniem 4/4 lub po prostu bez żadnego oznaczenia. Choć pełnowymiarowe skrzypce same w sobie są instrumentem o stosunkowo niewielkich gabarytach, bez problemu możemy kupić także mniejsze modele, na przykład w rozmiarze ¼. Dla kogo przeznaczony jest taki instrument?

  SKRZYPCE DO NAUKI
  Mniejsze skrzypce są czasami nazywane skrzypcami studenckimi lub uczniowskimi i polecane są najczęściej dla dzieci. Zanim kupimy mniejszy rozmiar skrzypiec warto jest obejrzeć je wcześniej w sklepie i sprawdzić jak lezą w dłoni. Rozmiar skrzypiec jest kwestią bardzo indywidualną i warto myśleć przyszłościowo, ponieważ dzieci szybko rosną, więc rozmiar skrzypiec który dziś jest idealny dla pociechy, może być zbyt mały za rok, dlatego czasami lepiej wybrać skrzypce o jeden rozmiar większy, a jeśli nasza pociecha nie jest kilkulatkiem, spokojnie można zastanawiać się nad zakupem pełnowymiarowego instrumentu. Skrzypce w zmniejszonym rozmiarze wybierane są także przez osoby dorosłe, które osiadają mniejsze dłonie i którym zależy na możliwie jak największej wygodzie w trakcie gry. Skrzypce w rozmiarze ¼ tworzone są najczęściej z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają naukę gry, a co za tym idzie, często posiadają one doskonały stosunek jakości do ceny. Początkujący muzycy często nie posiadają dużego budżetu jaki mogą przeznaczyć na zakup instrumentu, a mimo to zależy in na tym, aby skrzypce posiadały głębokie, bogate brzmienie, były wygodne w trakcie gry, a dodatkowo nie były zbyt drogie. Wiedzą o tym producenci, dzięki czemu dziś możemy kupić dobrej jakości instrument za stosunkowo niewielką cenę. Dobrym pomysłem jest zakup całego zestawu wraz z futerałem. Skrzypce są bardzo delikatnym instrumentem, więc w krótkim czasie zapewne i tak planowalibyśmy zakup futerału, a wybór zestawu pozwoli nam wydać mniejszą kwotę niż w przypadku gdybyśmy chcieli nabyć osobno instrument i futerał. Ponad to jeśli od razu postanowimy kupić zestaw, nie będziemy ryzykować tym, że w trakcie zakupu futerału wybierzemy zbyt duży rozmiar. Należy bowiem pamiętać, że skrzypce powinny być dobrze dopasowane do wnętrza futerału, tak aby nie miały luzu. W przeciwnym wypadku w trakcie transportu mogą obijać się o ścianki futerału, co w rezultacie może powodować uszkodzenia instrumentu.

  OCHRONA SKRZYPIEC
  Przechowywanie skrzypiec w futerale to najlepszy sposób na ich ochronę, ale to nie oznacza, że na tym musimy poprzestać. Jeśli zależy nam na tym aby nasz instrument zawsze prezentował się ładnie i cieszył nas czystym brzmieniem, warto raz na jakiś czas użyć specjalnego płynu do czyszczenia i konserwacji skrzypiec. To samo tyczy się strun, na których z czasem może zbierać się zaschnięty pot, a wraz z nim także i kurz, co może powodować mniej naturalne brzmienie całego instrumentu.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl