Pokrowce do gitar akustycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pokrowce do gitar akustycznych

Wybrani producenci w grupie Pokrowce do gitar akustycznych

 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Jeremi

  Firma produkująca wszelakiego rodzaju pokrowce oraz struny do instrumentów. (...)


 • Ovation

  Historia marki Ovation sięga lat sześćdziesiątych XX wieku i nieodłącznie związana jest z firmą Kaman Music Corporation, założoną przez Charlesa Kamana. Obecnie Ovation jest częścią koncernu Fender, co ma zdecydowanie pozytywny wpływ na jakość i (...)


 • Ritter

  Niemiecka marka RITTER produkuje pokrowce do instrumentów muzycznych od 1996 r. Firma w branży postrzegana jest jako zdecydowany lider. Oferowane produkty łączą wysoką jakość, trwałość oraz wyróżniają się na tle konkurencji ciekawym wzornictwem - (...)


 • Rockbag

  Jako marka wysokiej jakości rodziny RockGear, RockBag jest wiodącym na świecie producentem futerałów na instrumenty muzyczne, a także innych toreb na sprzęt. Aby ułatwić życie muzykom, RockBag oferuje szeroką gamę toreb w różnych rozmiarach, które (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Pokrowce do gitar akustycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara akustyczna jest instrumentem o bardzo czystym, naturalnym i doniosłym brzmieniu. Dzięki jej głośności możemy grać niewielkie koncerty bez konieczności używania dodatkowego nagłośnienia, a jej lekkość sprawia, że wiele osób zabiera ją w podróż. Jeśli chcemy cieszyć się brzmieniem naszego instrumentu przez długi czas, powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo, więc nie powinniśmy transportować go bez dodatkowego zabezpieczenia. W tym celu wielu gitarzystów decyduje się na wybór pokrowca, który spełnia nie tylko funkcje ochronne. Pokrowce różnią się między sobą konstrukcją, ceną i przeznaczeniem, dlatego warto wiedzieć jaki pokrowiec do gitary akustycznej będzie najlepszy.

  Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to jakiego rodzaju pudło posiada nasz instrument. Różnią się one między sobą kształtem i wielkością, dlatego jeśli posiadamy dużą gitarę typu jumbo, powinniśmy dobrać do niej pokrowiec do gitary akustycznej jumbo. Jeśli wybierzemy mniejszy, instrument zwyczajnie się w nim nie zmieści, a jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej gitary typu parlour i zapakujemy ją do bardzo dużego pokrowca, będzie ona miała w nim sporo luzu, przez co transport instrumentu będzie niewygodny a sam instrument narażony na uszkodzenia. Czasami zdarza się, że gitary klasyczne występują ze skróconą menzurą, przez co są one mniejsze, przez co nazywa się je gitarami podróżnymi. Jeśli posiadamy taki model, powinniśmy wybrać dopasowany do niego pokrowiec. Jeśli zależy nam przede wszystkim na tym aby wygodnie przetransportować instrument, w tym celu sprawdzi się nawet najtańszy pokrowiec który możemy nieść w ręce lub założyć go sobie na plecy, jednak jeśli stawiamy także na ochronę, lepszym wyborem będzie niego droższy pokrowiec, który posiada wzmocnienia które uchronią nasz instrument przed uszkodzeniami.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl