Pokrowce do gitar klasycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pokrowce do gitar klasycznych

Wybrani producenci w grupie Pokrowce do gitar klasycznych

 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Fzone

  Fzone jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, która oferuje niedrogie ale dobre jakościowo akcesoria dla muzyków. Początkowo producent skupiał się głównie na drobnym sprzęcie elektronicznym dla gitarzystów, oferując popularne na (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Jeremi

  Firma produkująca wszelakiego rodzaju pokrowce oraz struny do instrumentów. (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Rockbag

  Jako marka wysokiej jakości rodziny RockGear, RockBag jest wiodącym na świecie producentem futerałów na instrumenty muzyczne, a także innych toreb na sprzęt. Aby ułatwić życie muzykom, RockBag oferuje szeroką gamę toreb w różnych rozmiarach, które (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Pokrowce do gitar klasycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest najczęściej polecaną spośród gitar dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gra na tym instrumencie. Posiada ona miękkie struny wykonane z nylonu, które nie kaleczą nieprzyzwyczajonych do gry palców jak w przypadku metalowych strun, które spotkamy w gitarze akustycznej i elektrycznej, a dodatkowo cena takiego instrumentu nie musi być wysoka aby móc cieszyć się dobrej jakości brzmieniem i komfortem gry. Gitara klasyczna jest jednak bardzo delikatna, dlatego wraz z jej zakupem warto zastanowić się również nad wyborem pokrowca do którego włożymy gitarę w momencie kiedy nie gramy. Pokrowce do tego instrumentu różnią się od siebie rozmiarem i konstrukcją, dlatego warto wiedzieć jaki pokrowiec na gitarę klasyczną sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej.

  Przede wszystkim powinniśmy kierować się rozmiarem naszego instrumentu. Gitara klasyczna posiada bowiem najwięcej rozmiarów spośród wszystkich rodzajów gitar. Pełnowymiarowa posiada oznaczenie 4/4, podczas kiedy mniejsza o 25% oznaczana jest jako ¾. Jeśli więc jesteśmy posiadaczami pełnowymiarowego modelu, powinniśmy wybrać pokrowiec na gitarę klasyczną 4/4, ponieważ inny będzie zbyt mały i gitara się w nim nie zmieści. Jeśli jednak posiadamy mniejszy rozmiar gitary i umieścimy ją w większym pokrowcu, będzie ona miała wówczas sporo luzu, przez co transport może okazać się niewygodny i mało bezpieczny dla instrumentu. Jeśli szukamy pokrowca tylko po to by przetransportować gitarę w łatwy sposób lub aby odłożyć ją po grze, aby nie osiadał na niej kurz, w zupełności sprawdzi się najtańszy, cienki pokrowiec. Jeśli jednak zależy nam na tym aby instrument miał zapewnioną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, lepszym wyborem będzie pokrowiec wzmacniany grubą pianką, który nie tylko będzie chronił gitarę przed uszkodzeniami, ale także zapewni większą ochronę przed deszczem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl