Pokrowce do gitar basowych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pokrowce do gitar basowych

Wybrani producenci w grupie Pokrowce do gitar basowych

 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • Ewpol

  Firma EWPOL jest producentem pokrowców na instrumenty muzyczne. Zakład wyprodukował pierwsze pokrowce w 1993 roku., Na Targach INTERMEDIA′93 wyróżniony został pokrowiec na gitarę, a na następnych targach takim wyróżnieniem uhonorowano (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Sterling

  Marka Sterling należy do koncernu Ernie Ball/Music Man, która jest jednym z najważniejszych producentów sprzętu gitarowego na świecie. Popularne jednak dość drogie gitary i basy Music Man, zdobyły wielu zwolenników na całym świecie, producent (...)


  Pokrowce do gitar basowych w naszym sklepie muzycznym

  Zdecydowana większość instrumentów muzycznych oparta jest o delikatną konstrukcję, którą łatwo uszkodzić, nawet jeśli wyglądają one bardzo solidnie. Nie inaczej jest w przypadku gitary basowej, czyli instrumentu, który jest ciężki i stabilny. Nie zapominajmy jednak, że gitara ta posiada w sobie elektronikę, która może zostać uszkodzona jeśli w instrument ktoś uderzy lub jeśli będzie ona miała styczność z wodą. Z tego powodu za każdym razem kiedy transportujemy gdzieś gitarę, na przykład na próbę, powinna się ona znaleźć w pokrowcu lub futerale. Pokrowiec różni się od futerału tym, że jest miękki, więc nie zapewnia aż tak dobrej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Gitara basowa jest jednak instrumentem stosunkowo ciężkim, więc do transportowania lepiej nadaje się pokrowiec, który możemy nieść w ręce lub po założeniu na plecy.

  Pokrowce na gitarę basową różnią się od siebie konstrukcją, dlatego decydując się na zakup któregoś z nich powinniśmy skupić się na tym aby spełnił on nasze wymagania. Jeśli zależy nam tylko na tym aby mieć możliwość łatwego i wygodnego transportu, w zupełności wystarczy nawet najtańszy pokrowiec wykonany z cienkiego materiału. Powinniśmy liczyć się wówczas z tym, że nie oferuje on zbyt dużej ochrony, takiej jak w przypadku grubszych pokrowców wzbogaconych o piankę. Przechowując swój instrument w takim wzmocnionym pokrowcu możemy spokojnie odłożyć go do bagażnika samochodu bez obaw o to, że gitara zostanie uszkodzona podczas jazdy. Oczywiście wiele pokrowców zostało stworzonych z myślą o konkretnym modelu gitary basowej, takich jak na przykład jazz bass. Gitary basowe występują również w wersji akustycznej i są one większe od elektrycznej wersji gitar. Jeśli planujemy zakup pokrowca właśnie do tego typu instrumentu, powinniśmy wybrać pokrowiec na gitarę basową akustyczną.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl