Miguel Esteva Natalia, Yamaha C30M, Epiphone PRO1- test porównawczy gitar klasycznych

W tym wideo na warsztat testowy trafiły trzy, budżetowe gitary klasyczne: Miguel Esteva Natalia, Yamaha C 30 M oraz Epiphone PRO 1 Classic 2.00 AN.

Pierwsza z nich, Natalia zbudowana jest w większości z mahoniu (spód, boki, gryf). Jej płyta wierzchnia wykonana została z lakierowanego na wysoki połysk świerku a podstrunnica z drewna hardwood. Gitarę wyróżnia otwarte, ciepłe brzmienie oraz - co nas od razu pozytywnie zaskoczyło to wysoka jakość wykonania. Nie ma mowy tutaj o jakimkolwiek brzęczeniu strun na progach całej długości gryfu, intonacja ustawiona jest w punkt. Pracownicy firmy Miguel Esteva zdecydowanie postawili na łatwość gry ustawiając struny nisko, co zdecydowanie ułatwi naukę początkującym adeptom sztuki gitarowej.

Miguel Esteva Natalia
Miguel Esteva Natalia, źródło: Muzyczny.pl

Budżetowe gitary Yamaha są jednymi z najczęściej wybieranych instrumentów wśród muzyków dopiero co zaczynających swoją muzyczną podróż. Nie jest też wyjątkiem, że model C 30 M charakteryzuje się dobrą jakością wykonania - mamy tutaj ciekawie wyglądający, matowy świerkowy top zamocowany w bokach i spodzie meranti. Mahoniowy gryf wyposażony został w palisandrową podstrunnicę. Jak w przypadku Natalii - mamy tutaj do czynienia z głębokim i bardzo czytelnym brzmieniem, co w połączeniu z umiarkowaną akcją strun zdecydowanie tworzy instrument wart uwagi.

Yamaha C30M
Yamaha C30M, źródło: Muzyczny.pl

Ostatnia z nich, Epiphone PRO 1 Classic 2.00 AN od razu po wyjęciu z pudełka zaskakuje “solidną” - jak na gitarę klasyczną wagą. Instrument pewnie leży w dłoni i “nie ucieka” w żadną ze stron. Wykonany został głównie z mahoniu (spód, boki, gryf - z palisandrową podstrunnicą), a jego zdecydowanie widoczny z daleka - bo wykończony na bardzo wysoki połysk top wykonany został z cedru. Gitara wyposażona została w klucz do regulacji krzywizny gryfu, co jest bardzo dobrym i co najważniejsze - przydatnym udogodnieniem, którego próżno szukać w tej półce cenowej. Co do brzmienia, to mamy tutaj bardzo charakterystyczne brzmienie, które ciężko opisać - tego trzeba po prostu posłuchać :)

Akcja strun znów - fabrycznie ustawiona umiarkowanie, nadaje się do gry, lecz nie można tego stale oceniać, gdyż producent daje nam możliwość dostosowania jej do własnych potrzeb.

Epiphone PRO1
Epiphone PRO1, źródło: Muzyczny.pl

Podsumowując, w każdym z trzech przypadków mamy tutaj do czynienia z instrumentami, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas wyboru właśnie “tego pierwszego”. Warto się do tego przyłożyć, gdyż niepoprawnie wykonany instrument może tylko zniechęcić i skutecznie spowodować, że gitara wyląduje w kącie - a nie w rękach przyszłego? gitarzysty. Naszą uwagę przykuł zdecydowanie instrument mało znanej firmy Miguel Esteva - Natalia, który swoją jakością wykonania i łatwością z gry sprawił, że nie mogliśmy się od niego oderwać i uwierzyć, że kosztuje około … 499 zł…


Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych.
Komentarz nie może zawierać linków do innych stron.

Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.

Proszę odpowiedzieć na pytanie:

Nazwa czytanego artykułu to:

  sklep muzyczny z gitarami

  gitara akustyczna w muzyczny.pl

  Miguel Esteva Natalia, Yamaha C30M, Epiphone PRO1- test porównawczy gitar klasycznych

  gitara basowa w muzyczny.pl