Dziś przed nami znalazł się Anadime Chorus - efekt modulacyjny japońskiej manufaktury Providence. Przez wielu muzyków jest on uważany za jeden z najlepiej brzmiących efektów tego typu, a ścieżki nagrane przy jego użyciu usłyszeć można na niezliczonej ilości nagrań. Kostka zamknięta została w tradycyjnej, małej obudowie z klasycznym układem trzech gałek oraz przełącznikiem DEEP, odpowiedzialnym za głębokość modulacji. Anadime Chorus powinien przypaść do gustu głównie tym, którzy szukają uniwersalnego efektu tego typu, z bardzo szeroką paletą możliwych ustawień i dostępnych brzmień.
Chorus jest najczęściej wybieranym efektem z grupy efektów modulacyjnych. W teorii jego zadaniem jest stworzyć symulację kilku gitar grających jednocześnie, co tworzy efekt chóralny, o czym informuje nas sama nazwa efektu. W praktyce bardzo ciężko opisać słowami brzmienie takiego efektu, tym bardziej, że to jak zabrzmi chorus zależy od wybranego modelu. W przypadku efektu Providence Anadime, mamy do czynienia z bardzo szerokim spektrum brzmieniowym o w pełni profesjonalnej jakości.
Na pokładzie znajdziemy tradycyjny układ trzech potencjometrów odpowiedzialnych kolejno za głębokość brzmienia, prędkość, oraz stopień natężenia. Ponad to urządzenie zostało wyposażone w przełącznik oznaczony jako deep, którego zadaniem jest jeszcze bardziej pogłębić i wzmocnić stworzone przez nas brzmienie. W wielu efektach tego typu mamy do czynienia z trzema pokrętłami odpowiedzialnymi za te same funkcje co w przypadku Anadime, lecz potencjometry umieszczone w efekcie marki Providence są tak czułe, że delikatna zmiana ich ustawień wpływa odczuwalnie na końcowe brzmienie. Za charakter brzmienia, czyli modulację, odpowiadają dwa górne potencjometry. Depth pogłębia modulację, a im bardziej rozkręcimy gałkę z tym oznaczeniem, tym bardziej dudniące osiągniemy brzmienie. Pokrętło speed wpływa na to jak szybka będzie modulacja, czyli jaką prędkość owego dudnienia osiągniemy. Potencjometr mix oznacza poziom natężenia całości ustawionego efektu. Jeżeli gramy bez żadnej modulacji, wtedy mówimy o czystym sygnale, tak więc nasze surowe brzmienie jest sygnałem. Im mocniej rozkręcimy potencjometr z oznaczeniem mix, tym mniej w dźwięku będzie naszego surowego brzmienia, a więcej chorusu. W ten sposób możemy użyć efektu zarówno w celu delikatnego zabarwienia brzmienia, a po rozkręceniu gałki mix na maksimum, osiągniemy czysty, bardzo wyrazisty chorus. Kiedy ustawimy już efekt w taki sposób by uzyskać wymagane przez nas brzmienie, wówczas jeśli mamy taką potrzebę, możemy jeszcze bardziej je pogłębić, używając do tego celu przełącznika z oznaczeniem deep. Providence Anadime Chorus jest efektem oferującym najwyższej jakości brzmienie raz bardzo imponujące możliwości. Doskonale sprawdza się w praktycznie każdym gatunku muzycznym. Możemy za jego pomocą lekko zabarwić czyste brzmienie lub całkowicie je zdominować. Chorus bardzo dobrze pasuje podczas grania arpeggio na czystym kanale, jak i przy bardziej rockowych riffach. Bardzo dobrym pomysłem jest użycie go do zabarwienia brzmienia podczas grania ostrych solówek. Chorus jest jednym z najbardziej uniwersalnych efektów i usłyszeć go możemy w muzyce artystów takich jak między innymi Zakk Wylde, Eric Clapton, czy Steve Vai, a należy zaznaczyć, że ich muzyka bardzo różni się od siebie.
Chorus jest jednym z najchętniej wybieranych efektów modulacyjnych. Nic w tym dziwnego, bowiem brzmienie jakie oferuje to urządzenie jest tak uniwersalne, że można wykorzystać je w wielu gatunkach muzycznych. Providence Anadime Chorus jest efektem, który doceniło bardzo szerokie grono profesjonalnych gitarzystów, a jakość brzmienia jakie oferuje jest tak wysoka, że jest to chorus znajdujący się w czołówce najlepszych efektów tego typu.